ajans

YÜK ‘OLAN’ DEĞİL, YÜK ‘ALAN’ ADAY ZEKİ GÜL

YÜK ‘OLAN’ DEĞİL, YÜK ‘ALAN’ ADAY ZEKİ GÜL
111 views
17 Mart 2023 - 8:52

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AK Parti Milletvekili aday adayı Zeki Gül’ü köşesine taşıdı.

Selvi köşesinde, geçtiğimiz gün AK Parti İl Başkanlığı binasında yoğun katılımla aday adaylığı açıklaması yapan önceki dönem Belediye Başkanı Zeki Gül’den,   övgü ile bahsetti.

Zeki Gül için siyasette yük alan siyasetçi benzetmesi yapan Selvi, “Bazı siyasetçiler vardır yük olur, bazı politikacılar vardır yük alır. Zeki Gül yük alan, saygın siyasetçilerden biri olarak AK Parti’den Çorum’da milletvekilliğine aday oldu.” ifadelerine yer verdi.

Selvi “ÇORUM ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ GÜL” başlıklı yazısında “Zeki Gül’ü Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi olduğu günden beri tanıyorum. Çorum Belediye Başkanı olarak güzel hizmetlere imza attı. Dürüstlüğü ile ön plana çıkan bir isim oldu. AK Parti’nin Çorum’da yüksek oy oranlarına ulaştığı dönemlerde onun katkısı vardı. Zeki Gül, Çorum Belediye Başkanlığı’ndan sonra Çevre Bakanlığı’ndaki görevi sırasında Türkiye’ye hizmet etti.
Bazı siyasetçiler vardır yük olur, bazı politikacılar vardır yük alır. Zeki Gül yük alan, saygın siyasetçilerden biri olarak AK Parti’den Çorum’da milletvekilliğine aday oldu.” ifadelerini kullandı.