ajans

YILDIZ’DAN TEHDİT GİBİ MESAJ: “20 MİLYONLUK BİR KİTLEYİZ”

YILDIZ’DAN TEHDİT GİBİ MESAJ: “20 MİLYONLUK BİR KİTLEYİZ”
515 views
26 Ağustos 2019 - 11:50

Memurlar, 81 ilde eş zamanlı harekete geçti. Çorum’da da uzlaşmazlıkla sonuçlanan görüşmelerle ilgili basın açıklaması yapıldı.

Memur-Sen Çorum Şubesi Saat Kulesi’nde uzlaşmazlıkla sonuçlanan 5’inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin, ‘Emeğe Saygı, Adalete Davet’ sloganıyla bir basın açıklaması yaptı.

Memur-Sen Çorum İl Temsilcisi Ali Yıldız, yaptığı açıklamada, 1 Ağustos’ta başlayan ve 21 Ağustos itibariyle uzlaşmazlıkla sonuçlanan 5’inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin Kamu Hakem Kuruluna taşındığı hatırlattı. 

Yıldız, Kamu İşveren Heyeti’nin müzakere sürecinin hiç yaşanmamış gibi bir irade ortaya koymasıyla uyuşmazlıkla sonuçlandığını belirtti.

5. Dönem Toplu Sözleşmesinin, kamu görevlilerinin haklı beklentilerini karşılayarak yeni hak ve kazanımlarla donatılmasına katkı ve destek için 81 ilde sahaya indiklerini dile getiren Yıldız, “bir kez daha buradan güçlü bir şekilde vurgulamak istiyoruz: Kamu görevlileri olarak bizlerin asla kabul edemeyeceği tavır, alın terimizin değersizleştirilmesi ve taşıdığımız misyonun görmezden gelinmesidir.

Biz bu ülkenin alın teriyiz. Biz devlet hizmetlerinin kesintisiz sürmesinin, devletin tüm unsurlarıyla işlemesinin teminatıyız. Biz ailelerimizle birlikte 20 milyonluk bir kitleyiz.

Tekliflerimizle haklı, duruşumuzla hakkaniyetliyiz. Unutulmamalı ki kamu görevlilerinin memnuniyeti, milletin memnuniyetidir. Memur-Sen olarak biliyor ve diyoruz ki: Türkiye, varlığının ve güvenliğinin teminatı olan kamu görevlilerinin maaş, ücret ve alım gücünü yükseltecek ekonomik güce siyasi özgüvene, politik parspaktif

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin