ajans

YETİŞTİRDİĞİ ÖĞRENCİLERE 3D MASKE DESTEĞİ

YETİŞTİRDİĞİ ÖĞRENCİLERE 3D MASKE DESTEĞİ
363 views
07 Nisan 2020 - 14:19

Çorum’da yeni tip koronavirüs (covid-19)’la mücadele eden sağlık çalışanlarına destek amacıyla 3D yazıcılarla üretilen maskeler TAPDER aracılığı ile 112 personeline ulaştırılıyor.

Çorum Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (EML), Çorum 112 ambulanslarında görevli bulunan sağlık personeli için 3D Yazıcı teknolojisi ile maske üretimine başladı.

Üretilen yüz siperliklerini Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği vasıtası ile sağlık personeline ulaştırılmaya başlandı.

 

Covid-19 nedeniyle vaka sayılarının her geçen gün arması ve ölüm oranlarının yükselmesi nedeni ile Sungurlu Mesleki ve Teknik Lisesi, Bilişim Alanı Öğretmenleri tarafından yapılan ve salgın nedeni ile en büyük riske maruz kalan sağlık çalışanlarını korumak amacı ile okul bünyesinde 3D Siperlikli Yüz maskeleri üretilmeye başlandı.

 

Üretimi tamamlanan maskeler Okul Müdürü Selahattin Aslantaş tarafından TAPDER Genel Başkanı Murat Alaçam’a ulaştırılarak 112 ambulanslarında görev yapan sağlık personeline dağıtımı yapılacak.

 

TAPDER Genel Başkanı Murat Alaçam, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkemizin ve kentimizin içerisinde bulunduğu böylesine hassas bir dönemde uzun yıllar ülke için sağlık personeli yetiştiren ve hala yetiştirdiği öğrencilerini düşünerek sağlıklarının korunmasında yardımcı olmak üzere müdürlüğünü yapmış olduğu okulda 3D Yazıcılarla siperlikli maskelerin üretiminin yapılmasında katkı sağlayan okul Müdürü Selahattin Aslantaş ve okul Bilişim Alan Öğretmenlerine teşekkür etti.”