ajans

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI
517 views
17 Ocak 2020 - 15:19
2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erdi. Milyonlarca öğretmen ve öğrenci büyük karne sevinci yaşadı.

Çorum’da da 2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci döneminde 472 okulda, eğitim gören, 92 bin öğrenci ile 7 bin 859 öğretmen, 15 günlük yarıyı tatiline girdi.
İsmail Kakaç İlkokulu ve Ubeydi Gazi İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi.

Törene Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, ÇESOB Başkanı Recep Gür, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

PROTOKOL KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU

İlkokul 1.sınıfların ilk karne heyecanına Vali Mustafa Çiftçi ve protokol üyeleri, ortak oldu, öğrencilerin karnelerini ve karne hediyelerini dağıttı.
Başarılı öğrencileri tebrik eden Vali Mustafa Çiftçi ve protokol üyeleri öğrencilerle yakından ilgilendi.

VALİ ÇİFTÇİ, ÖĞRENCİLERE TATİLDE BOL KİTAP OKUMALARINI TAVSİYE ETTİ

Törende bir konuşma yapan Vali Mustafa Çiftçi, çocuklara yarıyıl tatilinde kitap okumaları konusunda tavsiyesinde bulunarak, 15 günlük tatil süresini eksiklerini gidererek değerlendirmelerini istedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ise;“İlimiz genelinde 32 Anaokulu, 183 İlkokul, 153 Ortaokul, 104 Ortaöğretim kurumu olmak üzere toplam 472 okulumuzda eğitim öğretim yapılmaktadır. Okullarımızda 92 bin 470 öğrenci ve 7 bin 859 öğretmenle eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir. Bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim camiasına hayırlı tatiller diliyorum.” dedi.
Ayrıca öğretmenlerin kutsal bir görev ifa ettiğini dile getiren Sarı; “Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz.
Yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz” dedi.