ajans

VEKİL, PROJE YOK DEDİ NOKTAYI KOYDU, BAŞKAN ISRAR EDİYOR

VEKİL, PROJE YOK DEDİ NOKTAYI KOYDU, BAŞKAN ISRAR EDİYOR
413 views
09 Ocak 2020 - 8:01

Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım’ın her fırsatta ilçenin gelişimi açısından elzem olarak dile getirdiği ‘Sahil Yolu’ projesi ile ilgili AK Parti Millet Vekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, yaptığı açıklamada böyle bir projenin gündemlerinde bulunmadığını ve başlayan bir çalışma olmadığını belirtti.

BAŞKAN OLMAYAN PROJE İÇİN KULİS Mİ YAPIYOR?

Öte yandan, İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay ve İl Genel Meclis Üyeleri Ünal Nalçacı ile Mehmet Bektaş, Oğuzlar ilçesini ziyaretleri esnasında, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım heyeti Altınkoz Sosyal Tesisleri’nde ağırlayarak Oğuzlar’ın turizm potansiyelinin arttırılması için sahil yolunun gerekliliği ve kıyı kenarı çizgisi hakkında bilgi verdi.

Projeleri ve bunların hayata geçmesinin ehemmiyetini aktaran Yıldırım, “Sahil Yolu Projesi ilçemizin kabuğunu kırıp turizm potansiyelini arttırması için elzem bir projedir.

İlçemizin çevre ilçelerle ulaşım ağının gelişmesi ile hem Oğuzlar’ımız hem de çevre ilçelerimiz hep birlikte gelişecek ve bu gelişim ile birlikte Çorum’umuz büyüyecek. Sahil Yolu projemizin hayata geçmesi bölgemizin kaderini değiştirecek.

12 milyon metre küp hacmi ile Türkiye’nin en geniş gövdeli barajları arasında yer alan; bölgemize adeta bir yapay deniz ortamı yaratan Obruk Barajımız ve muhteşem doğamızın birlikteliğiyle Oğuzlar’ımız saklı cennet konumunda.

Sahil yolunun yapılması ile bu saklı cennet herkesin bildiği bir cennet haline dönüşecek. Sahil şeridi boyunca yapılacak kıyı şeridi çizgisi ile de Obruk Barajı kenarına turizm altyapısını güçlendirmeye yönelik çalışmalar yapılabilecek. Sahil Yolu ve kıyı çizgisi çalışması bölgemizin bacasız sanayi turizm ile gelişebilmesi için elzemdir.” dedi. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin