ajans

VEKİL CEYLAN, AK PARTİ’NİN VAADİNİ, ŞAHİNER’E YÜKLEDİ

VEKİL CEYLAN, AK PARTİ’NİN VAADİNİ, ŞAHİNER’E YÜKLEDİ
476 views
11 Aralık 2020 - 9:51
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, bir çok ilçeye hizmet gelirken, Milletvekilleri Ceylan ve Kaya’nın Sungurlu es geçmesini eleştirdi.

AK Parti Milletvekilleri’nin günlerdir sosyal medya ve çeşitli mecralardan müjde olarak paylaşım yaptığı ilçe yatırımlarından Sungurlu’nun muaf tutulmasına, Sungurlulu vatandaşlar ve Başkan Şahiner tepki gösterdi.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, diğer ilçelere yapılan yatırımlar nedeniyle Sungurlu’nun yine üvey evlat muamelesi gördüğünü savunarak, bu durum karşısında sessiz kalan AK Parti İlçe yöneticilerini topa tuttu.

AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya’nın Çorum merkez dahil birçok ilçeye müjde verdiklerini, ama her zaman ki gibi Sungurlu’yu es geçtiklerini belirten Başkan Şahiner, “Çorum eski stadyumun olduğu alana Millet Bahçesi, Kargı ve Bayat’a kurulacak Millet Bahçesi için 500 bin TL ödenek, Laçin’in su boruları yenileniyor, Ortaköy’e Tekstil Fabrikası için 500 Bin TL ödenek ayrılıyor ve hemen hemen her ilçeye müjdeler verilirken, Sungurlu ise yine havasını alıyor.”

VEKİL CEYLAN NE DEMİŞTİ? ŞAHİNER NE DİYOR?
AK Parti MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı ile birlikte katıldığı Ata Sporumuz Güreşi Koruma ve Yaşatma derneğinde malzeme dağıtım töreninde,  eski hastane ile ilgili kendisine yöneltilen soruya Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner’le ilgili olarak ‘Daha bir derenin ıslahını yapamadı, geçmiş hastane yapacak’ ifadelerini kullanarak eleştiride bulunmuştu.

Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner ise yaptığı açıklamada, ‘Her ilçeye yatırım var da bu Sungurlu üvey evladınız mı? Buradan soruyorum hani bizim projesi onaylanıp ta 7 yıldır yapmadığınız dere ıslahı ne oldu? Sungurlu Budaközü çayı ve Di çayı dereleri 7 yıldır ıslah edilmeyi bekliyor. Hani proje dahilinde Cevheri Köyü’ne yapılacak sel kapanı ne oldu? Hani Kırankışla Göleti yapılıp sulu tarıma geçilecekti? Olimpik havuzumuz, Güreş Eğitim Merkezimiz, Semt sahalarımız ne durumda? “

“BİZİM UYURGEZERLER ACEP NE YAPAR?
Onlar Sungurlu’yu üvey evlat görmeye devam ediyor, bizim uyurgezerlerde seslerini çıkarmamaya devam ediyor diyerek ilçe yöneticilerini eleştiren Başkan Şahiner, “Sayın vekiller ağız dolusu sözler verirken adeta alkışta birbirinizle yarışıyordunuz. İş icraata gelince her zaman ki gibi bir köşeye sinip, sessiz kalmayı tercih ediyorsunuz. Allah aşkına kendi adamlarınızı işe aldırmaktan, tayin meselelerine burnunuzu sokmaktan başka bu memlekette yaptığınız bir iş var mı?