ajans

VARGELOĞLU, ‘AK PARTİ İNFİAL YARATMAYA ÇALIŞIYOR!

VARGELOĞLU, ‘AK PARTİ İNFİAL YARATMAYA ÇALIŞIYOR!
359 views
13 Ocak 2021 - 12:34
DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, iktidar partisinin sanki bir beka sorunu varmış gibi algı yaratmaya başladığını anlatarak, AK Parti’nin çeşitli siyasi partileri ziyaret ederek ittifak arayışına girdiğine dikkati çekti.
Vargeloğlu, “Korkunun ecele faydası yoktur ve mevcut hükümet miyadını doldurmuştur” dedi.
Vargeloğlu, mevcut hükümeti ivedilikle suni gündemler ve suni düşmanlar yaratmamaya, enerjilerini ülkemizin gerçek gündemi olan kapanan işletmelere, işsizliğe, eksik maaş alanlara, hayat pahalılığına çözüm ve politika üretmeye harcamaya davet etti.
DEVA Partisi İl Başkanı Vargeloğlu’nun konuyla ilgili basın açıklaması şu şekilde:
“Kamuoyunda iktidar partisinin erken genel bir seçim hazırlığında olduğu, bunun içinde değişik atraksiyonlar içine girdiği söyleniyor, konuşuluyor ve biliniyor.
Ülkemizde geçen on gün süre içinde bir çok olay yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor…
Amaçları, orta vadede siyasi tezlerine dayalı tartışma alanı oluşturmak, yan ve ara hedefler üzerinden asıl seçim kazanma hedeflerine odaklanmaktır.
Bu bağlamda, siyasi partileri ziyaret ederek yeni ittifak arayışlarına girmeleri… (MHP, VATAN, HÜDAPAR, SP, DSP)
Eski Genel Kurmay Başkan’ının 27 Mayısla ilgili söylemi, eski bakanın türban üzerine yaptığı konuşma ve bir gazetecinin konuşmalarını yeni darbe yapma çağrısı gibi ilişkilendirerek, kamuoyunda oluşturacakları infialle birlikte yeni bir beka sorunu yaratma gayretini görmekteyiz.
Ötekileştirerek, hedef tahtasına koydukları sendika, meslek birlikleri, Barolar, Tabipler Birliği ile bazı oda, vakıf ve dernekler gibi örgütlü toplumu suçlu ilan eden, popülist söylemlerle, yasalara aykırı tutum ve davranış hamleleriyle bir siyaset tarzı yürüttüklerine tanıklık ediyoruz.
Mevcut hükümetin ülke bekası yerine kendi bekalarını düşünen bir anlayışta olduğunu, bunun içinde her yolu mübah sayan bir arayış içinde olduklarını biliyor ve görüyoruz.
Cumhurbaşkanının muhalif siyasi partilerinden ayrılan yeni oluşumları çok da etik olmayan tarzda el altında desteklediklerini görmekteyiz.
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR
Ayrıca Cumhurbaşkanı’nın, Ana Muhalefet Partisinin muhafazakar seçmene yaklaşımına verdiği tepki manidardır. Bununla birlikte hükümetin türban üzerinden muhafazakar seçmeni tekelinde tutmaya çalıştığı görülmektedir.
Boğaziçi Üniversitesine tartışmalı usulle rektör atanması, buna bağlı olarak üniversitede baş gösteren öğrenci ve öğretim görevlilerinin eylemlerini Gezi olaylarına benzeterek, beka sorununu yeniden ısıtarak, yeni bir kamuoyu desteğini alma arzuları aşikardır.
Kısaca değişik kodlarla toplumu daha da gerecek yeni düşman yaratmaları, demokrasilerde eşine rastlamadığımız çok da ahlaki olmayan popülist bir yönetim şeklidir.
Tüm halkımızın, esas sorunlarımızı unutmamaları, sadece yapay dini ve milli söylemlere itibar etmemeleri, güncel gündemi değerlendirmelerini arzu ediyoruz.
Unutulmamalı ki…
Korkunun ecele faydası yoktur ve mevcut hükümet miyadını doldurmuştur.
DEVA’lı günler yakındır.”