ajans

Vali ÇİFTÇİ’nin Ramazan Bayramı Mesajı

Vali ÇİFTÇİ’nin Ramazan Bayramı Mesajı
409 views
23 Mayıs 2020 - 20:42

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali Çiftçi mesajında: “Rahmet, bereket, mağfiret ayı Ramazan’ı tamamlayıp bayrama kavuştuk.

Ruhi ve bedeni sağlığımıza kavuşmak, kişisel muhasebemizi yapmak, sosyal dayanışmamızı, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için büyük fırsatlar sunan Ramazan Ayı’nın güzelliklerini, manevi iklimini bu yıl biraz mahzun da olsa birlikte paylaştık. Muhabbetle karşıladığımız bu mübarek günlerin, ülkemizdeki ve dünyadaki Covid-19 salgınının bitmesine, tüm müslüman kardeşlerimizin mutluluğuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Yardımlaşma ve dayanışmayı, kültürümüzün mütemmim cüzü haline getiren bizler için Ramazan Bayramı, birbirimize saygı göstermek, hürmet ve muhabbete dayalı manevi erdemlerimizi hatırlayıp yaşatmak demektir.

Her yıl olduğu gibi bayram sevincini, ailemizle, akrabalarımızla, arkadaşlarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle, devletimizin himayesi altındaki yaşlı ve çocuklarımızla, kimsesiz vatandaşlarımızla yaşamak en büyük arzumuz olmasına rağmen, kendimizin, sevdiklerimizin ve insanımızın sağlığı için bir araya gelemiyoruz.

Koronavirüsten korunmak  için devletimizin aldığı tedbir ve kurallara bugüne kadar azami dikkat ve özen gösteren Çorumluların, Ramazan Bayramında getirilen kısıtlamalara da riayet edeceklerinden hiç şüphem yoktur.

Bu vesileyle, milletimizin ve bütün İslâm âleminin sağlık, sıhhat ve afiyet içinde nice güzel günlere ve bayramlara ulaşması dileğiyle Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

Mustafa ÇİFTÇİ Vali