ajans

Vali Çiftçi’ nin 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Vali Çiftçi’ nin 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
287 views
18 Eylül 2020 - 14:56

Çorum Vali’si Mustafa Çiftçi, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile bir masaj yayınladı.

Vali Çiftçi, mesajında; “Aziz milletimiz şanlı zaferlerle tarihin akışını değiştirirken, ‘ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ düsturuyla büyük mücadeleler vermiş; bayrağını, vatanını ve istiklâlini canı pahasına korumuş; bizlere kahramanlıklarla dolu bir geçmiş emanet etmiştir.

 

 Milletimiz 1071’de Anadolu’nun kapılarını açarken, Çanakkale ve İstiklâl Savaşlarında vatanına sahip çıkarken gazâ anlayışını tüm değerlerin üzerinde tutmuştur. Göğüslerini vatanlarının selameti için siper etmiş olan şehit ve gazilerimiz, milletimizin nezdinde en muteber mertebeye erişmişlerdir. Bu gazi milletin bir ferdi olmak, hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır.

 

Cennet vatanımız, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Gaziler Günü vesilesiyle, bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkarak, kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize layık olmak ve tüm gücümüzle ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle çalışmak mecburiyetindeyiz, bu bizim asli görevimizdir.

Vatanseverlikleri ve cesaretlerini örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmanın devlet ve millet olarak en büyük sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz.

Bu düşüncelerle, bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, 19 Eylül 1921’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ve Mareşallik unvanının verildiği günün yıldönümü olan Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.