ajans

ÜYELİK İŞLEMLERİNDE SONA GELİNDİ!

ÜYELİK İŞLEMLERİNDE SONA GELİNDİ!
250 views
08 Temmuz 2020 - 16:37

Ak Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, merkez ilçe yönetimi ile birlikte Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Kooperatif Başkanı Yalçın Kılıç, sanayi şehrinde gelinen son aşamalar ve bundan sonraki süreçte yapaılacak olan çalışmalar hakkında Akar’a bilgiler verdi.

Ziyarette konuşan Ak Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, bu güne kadar her zaman esnafın yanında olduklarını ifade ederken, esnafın emrinde olduklarını belirtti. Akar; ‘’Esnaf bizim için çok önemli, sadece Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi değil bütün kooperatifler bütün kuruluşlar sanayi anlamında ne varsa bizim için önemli ve değerlidir. Onların emrindeyiz, 7/24 yanındayız. Her zaman bizi arayabilirsiniz. Ne istekleri ne dilekleri olursa geçmişte olduğu gibi bugünde yarında biz esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bizde sonuçta esnafız. Esnaflık kültürünü bilmeyen her alanda başarılı olma şansı çok azdır. Yalçın başkanımıza ve onun akabinde tüm esnafımıza çok teşekkür ediyoruz. Bugün bizi çok güzel ağırladı. Varsa yapabileceğimiz bir şey her zaman yanındayız. Esnafımızın, kooperatifimizin emrindeyiz. Bundan sonra da inşallah birlik beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. İstişarelerimizi yapmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç ise; ‘’Başkanım sizde esnafsınız. Hep beraber kardeşlik içerisinde her konuda beraber olduğumuzu biliyoruz. Bu kooperatifin başlangıcı ve buraya gelmesinde sizlerin çok büyük emekleri oldu. Bunu biz gözardı edemeyiz, inkarda edemeyiz. Bugün olduğu gibi bugünden sonrada yanımızda olmaya devam edeceğinizi çok iyi biliyoruz’’ dedi.

Net 967 üyemiz var! 

Kooperatif çalışmaları hakında da Akar’a bilgiler veren Kılıç; ‘’Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi olarak 967 tane net üyemiz var. Bugüne geldiğimiz de 10 tane gibi netleşmeyen bir sayımız var. Tabiki bunda da gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirim ki yedek üyelerimiz de var. Artık üyelik anlamında sona geldik. Bundan sonraki süreçte bakanlığımıza yapacağımız bir ödeme var. Bunu da en kısa zamanda gerçekleştireceğiz ve özlenen sanayi şehrimize kavuşmanın en büyük adımını atmış olacağız. Beklenen günlere Allah’ın izni ile çok az bir zaman kaldı. Çok meşakatli yollar yürüdük. Ama sonu inşallah hayırlı olacak’’ dedi.  

Ak Parti Çorum Merkez ilçe Başkanı Erhan Akar, Çorum Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hıdır Balaban’ı da ziyaret ederek bir süre sohbet etti.