ajans

Tarihi Çorum Sokağına DOKAP’tan 1,6 Milyon TL hibe

Tarihi Çorum Sokağına DOKAP’tan 1,6 Milyon TL hibe
229 views
08 Ocak 2021 - 15:42

Çorum Kalesinden başlayarak Ulucami’ye kadar devam edecek olan ve bir hayal ile başlayan Tarihi Çorum Sokağı Projesiyle ilgili de Belediye Meclisinde açıklamalarda bulunan Başkan Aşgın, bu konuda da somut adımlar attıklarını kaydetti. 

 

Velipaşa Konağı yanında yer alan İkiz Konakların restorasyon ihalesi 12 Ocak’ta yapacaklarını ifade eden Başkan Aşgın, “Çorum Kalesinden başlayacak olan ve İkiz konaklar, Zafer Okulu, Velipaşa Konağı, Abbasoğlu Konağı, Belediye Binası, Saat Kulesi, Velipaşa Hanı, Çöplü Arastası ve Dikiciler Arastasının içerisinde bulunduğu Kültür Yolu projesinin tüm Çorum halkını heyecanlandıran önemli bir proje. Kültür Yolu projemiz hayata geçtiğinde Çorum’umuzun adeta çehresi değişecek. Çorum’un tarihini en güzel şekilde yansıtacak sokaktan yürüyenler tarihi çeşmelerden suyunu içecek. Bu tarihi dokunun içerisinden geçerek Saat Kulesi Meydanına gelenler burada yayalaştırılmış bir şehir meydanında tarihin yeniden canlandığına şahitlik edecekler.” dedi 

 

Kültür Yolu Projesi için DOKAP’tan 1 Milyon 670 bin TL hibe aldıklarını da belirten Başkan Aşgın, “DOKAP’a 2020 yılı içerisinde girmemize rağmen böyle bir projeyi hazırlayıp sunmamız ve sunduğumuz bu projenin onaylanmış olması bizim hızımızı ve etkinliğimizi göstermesi açısından da çok önemli. Tüm çalışmalarımızda yanımızda olan ve bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Valimizi, Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Teşkilatımıza, Belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin