ajans

Tahtasız, “Eğitimde fırsat eşitliğini savunuyoruz”

Tahtasız, “Eğitimde fırsat eşitliğini savunuyoruz”
324 views
24 Eylül 2020 - 11:56

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, eğitimde fırsat eşitliğini savunduklarını belirterek, “her öğrencinin online eğitime ulaşması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hüseyin Kır, Fatih Tophan ve Ayhan Geylani, CHP İl Başkanlığına iade-i ziyarette bulundu.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve diğer parti yöneticileriyle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, içinde bulunduğumuz koronavirüs salgını sürecinde online eğitimin büyük önem taşıdığının altını çizerek, bilgisayarı olmayan öğrenciler için CHP tarafından başlatılan kampanyanın oldukça anlamlı olduğunu, bu nedenle parti yöneticilerine teşekkür ettiğini bildirdi.

Müdür Sarı, tüm okullarda EBA destek noktası kurduklarını açıklayarak, bilgisayarı veya interneti olmayan tüm öğrencilerin en yakın okul binasına giderek sabahtan akşama kadar sunulan imkandan yararlanabileceğini kaydetti.

Sarı, yüzyüze eğitim programına katılım oranının yüzde 73, taşımalı eğitimde ise yüzde 55 oranında olduğunu belirterek, Çorum’daki katılım oranının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu söyledi.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ise eğitimde fırsat eşitliğini savunduklarını, her öğrencinin online eğitime ulaşmasını istediklerini, her bir öğrencinin geleceğinin büyük önem taşıdığını anlatarak, imkanı olmayan öğrencilere ulaşmak ve onlara yardımcı olmak için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Nazik ziyaretleri için Milli Eğitim Müdürü Sarı ve beraberindekilere teşekkür eden Tahtasız, eğitimde başarı oranını artırmak için her zaman işbirliği içinde hareket etmeye hazır olduklarını vurguladı.