ajans

Tahtasız, ‘Çakıcı ruh hastasıdır’

Tahtasız, ‘Çakıcı ruh hastasıdır’
417 views
19 Kasım 2020 - 15:17

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Türkiye Cumhuriyeti’nde 2. Yüzyılda toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadeleyi ödün vermeksizin sürdüreceklerini söyledi.

Tahtasız, “Kimse Türkiye’yi 90’lı yıllarda olduğu gibi siyaset-mafya-ticaret ekseninde yönetmek istemeye kalkmasın. Ülkemizi bilinmezliklere götürmeye çalışmasın. Ne güçleri, ne nefesleri yeter” dedi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit söylemleri ile ilgili olarak parti binasında basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Çorum’da günlük koronavirüs pozitif vaka sayısının 750 civarında olduğuna ve Kasım ayının 18 gününde 116 kişinin hayatını kaybettiğine işaret ederek, halk canının derdine, geçim derdine düşmüşken, iktidarın derdinin başka konular olduğunu söyledi.

Tahtasız, “Türkiye’de özgürlük hakim olana dek, Türkiye’de adalet hakim olana dek, Türkiye’de eşitlik hakim olana dek mücadelemiz sürecek” ifadesini kullandı.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız’ın basın açıklaması şu şekilde:
HALKIN GÜNDEMİ PANDEMİ, İŞSİZLİK, EKONOMİK KAYGI
“Pandeminin en yoğun yaşandığı ilimizde Çorum İl Örgütü olarak karşınızdayız.
98’nci yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti ile aynı yaşta olan, kurucu parti Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticileri olarak halkımızın ortak duygularını dile getireceğiz.
Bugün burada asıl konuşmamız gereken;
İlimizde günlük korana vakasının 750’lere ulaştığını,
Sadece Kasım ayında 18 gün içerisinde 116 canımızı kaybettiğimizi, 116 eve ateş düştüğünü,
hastanelerde yer kalmadığını, eski devlet hastanemizin “2021 yılında açacağız” demelerine rağmen halen hiçbir çalışma yapılmadığını üzülerek izliyoruz.
Hastaların ilçelere çevre illere götürülmeye çalışıldığını, tüm dünyada faizler 0’lara gelmiş iken, bizde faizlerin sürekli arttığını, bugün de faiz artışı açıklamasının yapılacağını, dövizin, altının alıp başını gittiğini, pazarda her şeyin ateş pahası olduğunu, bir yanda ekonomik sıkıntılar, bir yanda yeni pandemi yasaklarını, 20 yaş altı ve 65 yaş üstünün evde kalma zorunluluklarını, eğitimin durduğunu, yılsonuna kadar online eğitim kararı verildiğini,
tableti olmayan çocukları, interneti olmayan köyleri, iş yerleri kapanmış esnafımızı, evlerine ekmek götürmeye çalışan emekçileri, işsizleri, kış başlamış doğalgaz, elektrik, su faturalarının nasıl ödeneceğini düşünen insanları, bir yanda israfı, bir yanda yarım kalan yatırımları, kahvecileri, servisçileri, lokantacıları, kantincileri ve diğer işyeri kapanan iş yapamayan esnaflarımızın sorunlarını konuşmak isterdik.
Canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarının feryadını konuşmak isterdik, “yönetemiyorsunuz, ölüyoruz” diyecekken ne yazık ki dün, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, varlığını neye borçlu olduğunu çok iyi bildiğimiz, ismini dahi anmaya tenezzül etmeyeceğimiz bir cezaevi müdavimi tarafından ağır ifadeler kullanılmış, ölüm tehditleri yapılmıştır.
Kimse Türkiye’yi 90’lı yıllarda olduğu gibi siyaset-mafya-ticaret ekseninde yönetmek istemeye kalkmasın. Ülkemizi bilinmezliklere götürmeye çalışmasın. Ne güçleri, ne nefesleri yeter.
Türkiye Cumhuriyeti, 2. Yüzyıla toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadeleyi ödün vermeksizin sürdürecektir.
Mücadele azmini Kuva-i Milliyeden alan, emperyalizme boyun eğmeyen, yedi düvele karşı savaşan, Milliyetçiliği Kıbrıs’ın Beşparmak dağlarına yazanlarız.
“SİZDEN KORKMADIK Kİ, GÖLGENİZDEN KORKALIM”
İktidarın samimiyetini bu olaya göstereceği tepkiden anlayacağız.

Bu ülke; korkusuz, yüreği ülke sevgisiyle dolu, yarınlara umutla bakan milyonlarca aydınlık insanların vatanıdır. İşte bizi ayakta tutan da budur.

Cumhurbaşkanının, Adalet Bakanının, savcıların görevlerini yapmalarını; bu ruh hastası hakkında gerekli hukuksal süreçleri biran önce başlatmalarını bekliyoruz.

Bu ülkenin üreten emekçilerine, üretime sebep olan iş insanlarına, namusuyla devletini kollayan memurlarına, helal para kazanıp vergisini ödeyen gerçek vatansever milyonlarına saygı ile duyururuz.
Emperyalist güçlere boyun eğmemişiz ki, medet umduklarına bakın hele…

Türkiye’de özgürlük hakim olana dek, Türkiye’de adalet hakim olana dek, Türkiye’de eşitlik hakim olana dek mücadelemiz sürecek.”

Basın toplantısına ayrıca ilçe başkanları, il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.