ajans

SERVET SEYFETTİN METE YAZDI!

SERVET SEYFETTİN METE YAZDI!
733 views
11 Aralık 2019 - 10:24

Rahmetli Demirel, boşa dememiş “Çorumlu heyeti al içeri. Onların tek sorunu tayin işidir”

11 ARALIK ÇORUM’UN
KURTULUŞ GÜNÜ OLSUN!
Yaşasın… Bugün Çorum’un kalkınmasının, ekonomisinin, çağdaşlık düzeyini yakalamasının, okulların, velilerin, öğrencilerin, probleminin ortadan kaldırıldığı ve kentin tüm sorunlarının çözüldü bir gün. Çünkü bunların hayata geçmesine tek engel olan Milli Eğitim Çorum Şube Müdürü ninayet görevinden alındı.
Habere rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in söylediği gerçek bir hikaye ile başlayalım. Makamında illerden gelen parti heyetlerini kabul eden Demirel’in makamının önünde uzun bir kuyruk oluşur. Ama Demirel’de iyice sıkılır onlara yardımcı olmaktan. Bir ara içeri giren özel kalem müdürü, “Efendim sırada Çorum heyeti var. İçeriye alayım mı” der. Demirel, büyük bir rahatlıkla oh çeker ve “Tabi ki evladım Çorumluları hemen al. Onlar beni zorlayacak bir istekte bulunmazlar. Onlar yatırım falan talep etmezler. Tek sorunları birinin tayin işidir” der.
Evet sevgili ROTA ÇORUM okurları kentimizdeki son tayin tamda bunu anlatıyor. Bir süre önce büyük çalkantıların peşinden koltuğuna oturan Çorum Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz’ın görev süresi fazla sürmedi. Çorumlu siyasetçilerin büyük çaba ve özverileri sayesinde göreve başladığı günden bu yana istenmeyen müdür haline gelen, Yozgat Bozok Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı iken 14 Haziran 2019 tarihinde Çorum Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Ömer Yılmaz, görevinden alındı.

MÜDÜRÜMÜZÜ MARDİN’DE BULDUK

Yeni atamada çok konuşulacak gibi. Yeni müdürümüzü ise çok uzaklardan bulduk. Çorum’da bu görevi yapacak kimse yokmuş gibi yeni Çorum Milli Eğitim Müdürü Mardin Büyükşehir Belediyesi İdari Genel Sekreter Yardımcısı Yakup Sarı, oldu.

ACİL DEVİR TÖRENİ
Bir önceki atamanın kavgalı, gürültülü geçmesi nedeniyle son müdür değişikliği sabah saatlerinde acele bir şekilde gerçekleştirildi. Çorum kamuoyunun gece saatlerinde bilgi sahibi olduğu yeni atama bugün sabah erken saatlerde Milli Eğitim Müdürlü bahçesinde gerçekleştirilen devir-teslim töreniyle Ömer Yılmaz, görevini yeni Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’ya devretti.

DARGIN GİTTİ
Yeni Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Milli Eğitim personeli ile tanışarak, sabah saatlerinde makamına oturdu.
Öte yandan koltuğa olaylı bir şekilde oturan Ömer Yılmaz, Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ile vedalaşarak Çorum’dan ayrıldı. Yılmaz’ın morelinin oldukça bozuk olduğu ve Çorum’dan kırgın bir şekilde ayrıldığı öğrenildi.

YILMAZ’IN KOLTUĞU OTURMASI OLAYLI OLMUŞTU

Tarihler 12 Haziran 2019’u gösterdiğinde vekaletle yürütülen Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olup Bozok Üniversitesi’nde Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı olarak çalışmakta olan Ömer Yılmaz atanmıştı. Atama kararının duyulması üzerine vekiller ve il yöneticileri, kararnamenin iptali ve birkaç aydır Milli Eğitim İl Müdürlüğü’ne vekalet eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban’ın İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanması için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşmüştü. Bu gelişmeler yaşanırken, Çorum Valiliği ile bazı bakanlıklar arasında telefon trafiğine de yol açan ve günün konusu haline gelen atamada yaşanan son gelişme İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz’ın makamında çekilmiş fotoğrafı ve “görevine başlamıştır” notunun Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü resmi sitesinde yayınlanmıştı.