ajans

RECEP GÜR’E TEPKİ YAĞDI, UZUN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

RECEP GÜR’E TEPKİ YAĞDI, UZUN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ
229 views
21 Ağustos 2020 - 10:19
Çorum Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin Olağan Genel Kurulu bu akşam gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut başkan Mustafa Fındıkçı güven tazelerken ÇESOB Başkanı Recep Gür’ün desteklediği diğer aday Necmettin Uzun ise adaylıktan çekildi. Gür ve Uzun, birlikte geldikleri genel kurul salonunu yoğun tepkiler üzerine birlikte terk etti.
SEÇİMLERE NİÇİN KARIŞTIN?
Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür, kooperatif seçimine müdahil olduğu gerekçesiyle salonda büyük tepki çekti. Salona diğer aday Necmettin Uzun ile birlikte giriş yapan Recep Gür’e bazı esnaf temsilcileri kürsüde söz alarak “ÇESOB Başkanı yanlı olamaz, ÇESOB Başkanı taraf tutamaz” diyerek tepki gösterdiler.
DİVAN HEYETİNE YAZILMADI
ÇESOB Başkanı Recep Gür’ün divan başkanlığına yazılmadığı genel kurulda Necmettin Uzun’un itirazları da kabul görmedi. Bunun üzerine Necmettin Uzun adaylıktan çekilerek Recep Gür ile birlikte genel kurul salonundan ayrıldı.
FINDIKCI’YA BÜYÜK DESTEK
Çorum Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Fındıkçı’nın yeniden seçilerek güven tazelediği genel kurulda Yönetim Kurulu Halit Bölükbaş, Kadir Akdağ, Numan Özçetin ve Yalçın Keşçi’den oluştu. Denetim Kuruluna ise Halit Bektaş, Ali Okur ve Yunus Türkoğlu seçildi.