ajans

ÖZSAÇMACI’DAN, CEYLANA CEVAP, ‘SİZ SUYA BUM DERKEN…’

ÖZSAÇMACI’DAN, CEYLANA CEVAP, ‘SİZ SUYA BUM DERKEN…’
303 views
01 Aralık 2020 - 13:48

‘ABDULKADİR şAHİNER BU HASTANEYİ YAPAR, ÜSTÜNE SİZE DE 3 ODA BİR SALON ÇIKAR’

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’dan, AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i işaret ederek ‘2 oda bir salon mu yapıyorsunuz. 50 trilyonluk bir yatırım söz konusu. Daha önce hiç hastane yapmadıkları için bilmiyorlar tabi’  sözlerine yanıt geldi.

Özsaçmacı, yaptığı açıklamada ‘Ülkeyi etkisine alan virüs salgını neticesinde hasta sayımızda ve dahi can kayıplarımızın çok üst seviyelere çıkması bizleri sağlık alanında yapılması gerekenlerin bir öneri ve elzem olan eski devlet hastanesinin açılması ile alakalı gerçekleştirdiğimiz hastane nöbeti Çorum halkının sağlığı ile alakalı bir talep olmuştur.  Hiçbir siyasi kaygı düşünmeden ve halkın desteği ile yapılan bu eylem bütün görüşlerin ve farlı düşüncelerin ortak talebiydi. Kamuoyunda bu kıvılcımı biz başlatmamız hasebiyle değişik açıklama ve karşı söylemler siyasi köşe kapmaca şeklinde olması iktidarın ciddiyetini ortaya koymaktadır.

Gerçekleştirilen bu nöbet süreci içeresinde hükümet yetkilileri tarafından hastanenin açılacağı yönünde açıklamalar yapmaları ve heyetlerin gelmesi neticesinde eylemi sonlandırıp kendilerine teşekkürde ettik. Yaptığımız bitirme açıklamalarında nihayet olarak görüşlerimizi de belirtmek siyasi kimliğimiz gereğince olmuştur. Sungurlu belediye başkanımız Sayın Abdulkadir Şahiner’in samimi ve çözüm odaklı açıklamaları iktidar temsilcileri tarafından gayri ciddi olarak cevaplandırılmıştır. Biz geçmişimize de sahip çıkıyoruz o hastane akp iktidarından önceki hükümet zamanında o zaman bizimde içerisinde bulunduğumuz partinin bakanı tarafından bitirilmiştir. Sayın belediye başkanımız bu geçmişi bizzat bildiği için ve o hastaneyi kimin zamanında bitirildiği tüm kamuoyunun ve halkımızın hafızasındadır. 

Mevcut koalisyon iktidarının sayın milletvekili ve ittifak ortakları suya bumbum derken biz o hastaneyi bitirdik. Çoruma kazandırılan o hastane sizden önceki iktidar zamanında yapıldı. Dolayısı ile hiç hastane yapmışlıkları var mı derken ülkenin akp den önce hiç mi olmadığını sanıyor. 

Efsane bakanımız Ekim ayında kaybettiğimiz rahmetli Osman Durmuş’u bir kez daha rahmetle anıyorum. 

Çorum için yapılan her yatırımın yanında ve destekçisi oluruz. Ancak samimi yaklaşımlarda bulunan Sayın Abdulkadir Şahiner’in açıklamalarına gayri ciddi cevap verip mazarrat yaklaşımda bulunan koalisyonun milletvekilini Çorum halkının takdirine bırakıyoruz. 

Açıklamamda da bahsettiğim gibi hastane yapmışlığımız vardır o nedenle o hastaneyi Abdulkadir Şahiner yapar üstüne size de 3 oda bir salon yapar.