ajans

ÖZSAÇMACI, “23 NİSAN EGEMENLİĞİMİZİN SİMGESİDİR”

ÖZSAÇMACI, “23 NİSAN EGEMENLİĞİMİZİN SİMGESİDİR”
492 views
23 Nisan 2020 - 11:09

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Özsaçmacı, mesajında, bu özel ve güzel günde milli egemenliğimizi simgeleyen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl olağanüstü şartlardan dolayı hep bir arada olarak değil ama tüm milletimizle yüreklerimizde aynı anda kutladığımızı söyledi.

Büyük Türk milletinin egemenliğinin ispatı olan 23Nisan’ı hiçbir kişisel egemenlik yerine koydurmayacaklarını ifade eden Özsaçmacı, “Biz bu gerçeğin altını çizerek, ülkemizdeki tüm çocukların sağlıklı, çağın gereklerine uyumlu eğitimi alabilen, temel ihtiyaçları devlet tarafından karşılanabilen çocuklar olmaları için çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’nin mutluluğunun çocukların mutluluğuna, Türkiye’nin gelişmesinin çocukların gelişmesine bağlı olduğunu dile getiren Bekir Özsaçmacı, “Ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bu temel gerçeği unutmayalım diye 23 Nisan’ı hediye etmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. kuruluş yıl dönümü ile 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı yürekten kutluyor; sevgi dolu kalpleri ve umutlu gözleriyle vatanımızın teminatı olan tüm çocuklarımızın bayramını tebrik ediyorum” diye konuştu.