ajans

OSMANCIK İÇİN TARİHİ KARAR, BÜYÜK YATIRIM!

OSMANCIK İÇİN TARİHİ KARAR, BÜYÜK YATIRIM!
136 views
07 Eylül 2022 - 10:26

Milletvekili Oğuzhan Kaya, kale etrafının dönüştürülmesi ile ilgili kararının Resmi Gazete’de yayımlandığını açıkladı.

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Osmancık İlçesi için tarihi bir kararın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini açıkladı.
Kaya, yaptığı açıklamada milletvekili olduğu günden beri Osmancık Kandiber Kalesi’nin etrafında dönüştürülmesi projesi ile ilgili gayret sarfettiğini hatırlattı. Özellikle yağışlı günlerde kalenin etrafından düşen kaya parçaları ve toprak kaymalarının ev ve işyerleri için tehlike yarattığına dikkat çeken Milletvekili Oğuzhan Kaya, düşen parçalar nedeniyle ilçe halkının mağduriyet yaşadığını ifade etti.

Milletvekili seçildikten sonra Osmancık için elzem olarak gördüğü projelerden birinin de kale etrafının dönüştürülmesi olduğuna vurgu yapan Milletvekili Oğuzhan Kaya, Osmancık Kandiber Kalesi etrafındaki binaların Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kamulaştırılması ve bu alanın yeşil alan olması kararının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmî Gazete’de yayımlandığını açıkladı.
81 parseli kapsayan Osmancık için tarihi karar doğrultusunda ilçeye çok büyük bir yatırımın daha kazandırılacağına dikkat çeken Milletvekili Kaya, “Böylelikle Osmancığımız güzelleştirirken vatandaşlarımızı da mağdur etmeden kamulaştırma işlemini gerçekleştirmiş olacağız. Ayrıca, mülk sahiplerine milyonlarca liralık kamulaştırma bedeli de Bakanlığımız tarafından ödenecek” dedi.

Kaya, “Destekleri için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.