ajans

Milli Şairimiz “Asil” ile anılacak

Milli Şairimiz “Asil” ile anılacak
357 views
23 Aralık 2019 - 7:24

Çorum  Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Asil” Çarşamba günü 2 seans halinde sahnelenecek.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83. yılında anma etkinlikleri kapsamında Çorum Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan organizasyonda, ünlü şairin hayatından kesitler sunan ‘Asil’ adlı tiyatro oyunu sahnelenecek.

‘Asil’ adlı tiyatro oyunu 25 Aralık Çarşamba günü saat 14.00 ve 19.30 olmak üzere 2 seans şeklinde Çorumlularla buluşacak. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın Hüseyin Kurtça’nın yazdığı, Seyit Demir’in yönettiği tiyatro oyununa tüm Çorumluları davet etti.

Türkler için oldukça önemli bir yere sahip olan Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 83. Yılında anmak istedik. 1873 yılında doğan ve aramızdan 1936 yılında ayrılan şairimiz Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşüne ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna şahit oldu. Yaşamında I. ve II. Meşrutiyetin ilanı, İttihat ve Terakki’nin örgütlenmesi ve iktidar oluşu, II. Abdülhamit dönemi, Birinci Dünya Savaşı, İstiklal Savaşı, modernleşme yolunda atılan adımlar gibi olayları sığdırdı. Ülkenin o dönemlerde içerisinde bulunduğu zor dönemleri oldukça iyi gözlemleyen ve ülkemize İstiklal Marşı’nı hediye eden Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin yer alacağı “Asil” tiyatro oyununa tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin