ajans

MECLİSE 8 MİLYONA 8. LOKANTA! VEKİLLERE ÖZEL…

MECLİSE 8 MİLYONA 8. LOKANTA! VEKİLLERE ÖZEL…
463 views
05 Aralık 2019 - 7:59

Kriz koşullarında vatandaştan tasarruf etmesini isteyenler ucuz fiyatları ile gündeme gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi lokantalarına bir yenisini daha ekleniyor

Sadece milletvekillerine hizmet veren TBMM Üyeler Lokantası’nda ki fiyatları ile sosyal medyanın gündemine yerleşen Türkiye Büyük Millet Meclisi yine çok konuşulacak bir konuya sahne oluyor.

Yedi lokanta ile milletvekilleri, seçmenler ve personele hizmet veren TBMM’de sekizinci lokanta açılıyor. Yapımı için 8 milyon 670 bin liraya sözleşme imzalanan lokanta 550 kişilik.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, TBMM’de hali hazırda 7 lokanta var. Lokantalar milletvekilleri, seçmenler ve personele hizmet veriyor. Şimdi de sekizinci lokanta açılması için hazırlıklar yapılıyor.

Milletvekillerine hizmet verecek olan bahçe lokanta binası için 11 milyon lira yaklaşık maliyet belirlendi ve 8 milyon 670 bin liraya anlaşma sağlandı. Yeni lokanta 550 kişilik olacak.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Tabur lokantası vardı yıkıldı. Yık yeniden yap. Meclis, kendi işleri için daha planlı olmalı” dedi.
TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç ise “Milletvekillerinden gelen talep üzerine daha önce bahçe lokantasının bulunduğu alana, milletvekili ve personel için ayrı ayrı olmak üzere 550 kişi kapasiteli yeni bir bahçe lokanta yapılıyor” diye konuştu.