ajans

MASKELİ VE SİLAHLI 1’İ KADIN 3 KİŞİ GASPÇI YAKALANDI

MASKELİ VE SİLAHLI 1’İ KADIN 3 KİŞİ GASPÇI YAKALANDI
419 views
09 Nisan 2020 - 19:03

Çorum’da 1 ay önce yüzlerini maske ile gizleyerek kurusıkı tabancalarla girdikleri evden 4 bin lira gasp ederek kayıplara karışan biri yabancı uyruklu kadın 2’si erkek 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Olay 8 Mart’ta Gülabibey Mahhallesi Hamidiye 1. Sokak’ta meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, Roya Majet(31) isimli yabancı uyruklu kadın çocukları ve erkek arkadaşı Ö.A.M.(24)’ ile evinde oturdukları esnada yüzleri maskeli ve silahlı 2 şahıs tarafından 4 bin lirası gasp edilmişti.

Silah zoru ile eve girerek gasp suçu işleyen şüpheliler M. D.(24), O.Ö.(19) ve parası gasp edilen kadının arkadaşı olduğu ve olayı planladığı öğrenilen yabancı uyruklu Aeh A.M.(29), Çorum Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği Ekipleri’nin, 10 kilometrelik kaçış güzergahında 29 adet kameranın titizlikle incelenerek yaptığı çalışmalar sonucu şüpheliler olayda kullandıkları 2 adet kurusıkı tabanca ile yakalandılar.


İfadeleri alınmak üzere Çorum emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne götürülen şüphelilerin suçlarını itiraf ettikleri öğrenilirken, Cumhuriyet Savcısı talimatıyla gözaltına alındıkları ve adliyeye sevk edildikleri öğrenildi.