ajans

KSS’ye 2. bağlantı yolu tamam

KSS’ye 2. bağlantı yolu tamam
289 views
08 Temmuz 2020 - 16:39

Çorum Sanayi Sitesine ulaşımı kolaylaştıracak yeni bağlantı yollarıyla ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çorum Belediyesi tarafından açılan ikinci bağlantı yolundaki çalışmalar tamamlandı. 

 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, KSS 16.Caddedeki asfalt çalışmalarını Başkan Yardımcısı Zübeyir Tuncel, Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Fevzi Şeker ve Çorum Oto Galericiler Derneği Başkanı Fahri Yandık ile birlikte inceledi.

“Allah samimiyetimizin ve gayretli ekibimizle beraber çalışmalarımızın karşılığında şuan 3 tane yeni giriş yolu açmayı bize nasip etti” diyen Başkan Aşgın, “Bağlantı yollarından birini geçtiğimiz günlerde 19. Cadde olarak Ortaköy yolundan açmıştık. İkinci yolda, Ankara yolu 7. Cadde ve yine Galericiler 16.Caddenin kesiştiği noktadayız. Bu iki caddeyi birbirine bağlamak suretiyle Erol Olçok Hastanemizin tam karşısından 12 metrelik genişçe bir yolla sanayi sitemize yeni bir bağlantı yolu yapmış oluyoruz. Bu bağlantı yolumuz bölgeye çok yakıştı. Özellikle esnafımızın giriş çıkışı ve çevre yoluna irtibatı açısından gerçekten çok önemli bir caddenin asfalt serimindeyiz. Bu asfaltla beraber 12 metrelik yolumuzu açmış olacağız. Bu iki yoldan sonra 3. Bağlantı yolu olan Mimar Sinan Caddesi 15.Caddedeki çalışmalarımızı tamamlayacağız. Böylece 3.bağlantı yolumuzu da 3. yol olarak açmış olacağız. Mahallemize bölgemize esnafımıza ve tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Belediyemiz, her zaman bizim yanımızda

Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Fevzi Şeker, mahallesine yapılan çalışmalar nedeniyle Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Şeker, “Geçen hafta Cemilbey Caddemizin sanayiye bağlantı yoluyla bir araya gelmiştik. Bugün ise Galericiler Sitemizin nefes alabileceği yeni alternatif yolun açılışıyla bir araya geldik. İnşallah gelecek hafta yine mahallemizde farklı bir yolda bir araya geleceğiz. Biz belediyemizden her zaman hizmet aldık ve almaya devam ediyoruz. Bu alternatif yollarla şehrimiz, sanayi esnafımız ve Galerici esnafımız ulaşım yönünden rahatlayacak. Belediye başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi