ajans

KIZINIDA ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ

KIZINIDA ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ
1.633 views
31 Ocak 2020 - 10:49

Çorum’dan Antalya’nın Kepez ilçesine yerleşen eski eşi Esma Polat’ı (35) ve 12 yaşındaki kızını öldüren Birol Köse(40) intihar etti.

Ayrıldığı eski eşini Antalya’da ki evinde öldüren Birol Köse, balkondan “Babam annemi öldürüyor, polisi arayın” diyerek yardım isteyen 12 yaşındaki kızı Ekin Köse’yi de vurduktan sonra aynı silahla intihar etti.


Zanlının o sırada evde bulunan 5 yaşındaki oğlu Umut Batın Köse’ye ise bir şey yapmadığı öğrenildi.
Çorum’dan Antalya’nın Kepez ilçesine yerleşen, daha önce ayrıldığı eşi ve balkona çıkarak yardım isteyen 12 yaşındaki kızını silahla öldüren kişi intihar etti.


Barış Mahallesi’ndeki apartmanın birinci katında bulunan evlerinin balkonuna çıkan 12 yaşındaki Ekin Köse’nin, “Yetişin, babam annemi öldürüyor” çığlıkları üzerine çevredekiler, durumu polis ve 112 Acil Servis ekibine bildirdi.


Olay yerine gelen ekipler, Esma Polat’ın (35) öldüğünü belirledi.
Yaralı bulunan Birol Köse (40) ile kızı Ekin hastaneye kaldırıldı. Baba ile kızı, hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.


Birol Köse’nin, tartıştığı eski eşi Polat’ı silahla öldürdüğü, balkona çıkıp yardım isteyen kızı ve kendisine de ateş ettiği öğrenildi.
Çorum’da yaşayan çiftin yaklaşık dört yıl önce ayrıldığı, Esma Polat’ın kendisini sürekli rahatsız eden eski eşinden uzaklaşmak amacıyla yaklaşık beş ay önce Antalya’ya gittiği öğrenildi.


Evden uzaklaştırma kararı bulunan Birol Köse’nin, çocuklarını görmek için otomobille Çorum’dan Antalya’ya gittiği, tartışmanın bu nedenle çıktığı bildirildi.
Olay sırasında evde bulunan 5 yaşındaki çocuk, Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.