ajans

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDEN 28.773 KİŞİ YARARLANDI

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDEN 28.773 KİŞİ YARARLANDI
257 views
21 Aralık 2020 - 13:48
Çorum’da; İş-Kur’un pandemi döneminde çalışanlara destek vermek amacıyla uyguladığı Kısa Çalışma Ödeneğinden 28 bin 773 kişi yararlandı.
CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Havanur Demirtaş ve Seher Bayıral, Çorum Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
Geçtiğimiz günlerde kurumda müdür olarak göreve başlayan Levent Tuzcu ile bir süre sohbet eden Tahtasız, Tokgöz ve beraberindekiler, hayırlı olsun dileklerini paylaştı.
İş-Kur Müdürü Levent Tuzcu’ya görevinde başarılar dileyen CHP heyeti, ayrıca pandemi döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Tuzcu, “Kısa Çalışma Ödeneği” için 1935 işyerinin başvuruda bulunduğunu, toplam 28.773 çalışanın bu ödenekten yararlandığını belirterek, başvuruların 31.12.2020 tarihinde sona ereceğini, ancak ödemelerin 30.06.2021 tarihine kadar devam edeceğini, Cumhurbaşkanının süreyi uzatma yetkisinin bulunduğunu bildirdi.
CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ise İş-Kur Müdürü Levent Tuzcu’ya başarılar dileyerek, gerekli konularda işbirliği içinde çalışmaya hazır olduklarını kaydetti.
Tuzcu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, CHP heyetine teşekkür etti.