ajans

KELEŞ’E SEVGİ SELİ!

KELEŞ’E SEVGİ SELİ!
578 views
06 Eylül 2019 - 14:10

Çorum Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısına sosyal medya hesabından Atatürk’e ve Atatürkçülere hakaret eden AK Partili Belediye Meclis Üyesi Reşit Keleş damgasını vurdu.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis

toplantısında gündem maddelerinin yanısıra sosyal medya hesabından Atatürk ve Atatürkçülere karşı yaptığı hakaret ve küfür dolu paylaşımıyla toplumun nefretini toplayan, çirkin paylaşımı ile ülke genelinde tepki çeken AK Parti Belediye Meclis Üyesi Reşit Keleş, damgasını vurdu.

Şehir dışında olduğu gerekçesiyle mazeret dilekçesi gönderen ve toplantıya katılmayan Keleş’in mazereti AK Partinin oy çokluğu ile kabul edildi.

KELEŞ MECLİSTE PROTESTO EDİLDİ

Mazeret dilekçesinin oylanması sırasında CHP ve MHP red oyu kullandı, AK Partili Meclis Üyelerinin “Evet” oyları ile mazeret kabul edildi. Yoklama sırasında ise Reşit Keleş’in ismi okunduğunda CHP’li üyeler sıralara vurarak protesto gösterisi yaptı.

Toplantı öncesi gündem dışı konuşmalar yapıldı. Bu bölümde; AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Tuzcu, CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, MHP Grup Başkanvekili Selim Güloğlu, AK Parti Meclis Üyeleri İsmail Yağbat, M. Fatih Temur ile CHP Meclis Üyesi Erkan Özbal birer konuşma yaptı.

AŞGIN, “OLAYIN ARDINDAN KELEŞ’İ KINADIK”

Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantının ana gündemi AK Partili Meclis Üyesi Reşit Keleş’in sözleri oldu. Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Keleş’in paylaşımını kesinlikte tasvip etmediklerini, olayın ardından kınama açıklaması yaptıklarını hatırlatarak, partinin yetkili mercilerinin gerekeni yapacağına inandığını söyledi.

GÜLOĞLU, “VEFASIZLIK VE NANKÖRLÜKTÜR”

MHP Grup Başkanvekili Selim Güloğlu ise; Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı için verilen Cuma hutbesinde Atatürk’ten bahsetmemesinin vefasızlık ve nankörlük örneği olduğunu savundu.

YILMAZ, “KELEŞ, BU GÖREVE LAYIK DEĞİL, İSTİFA ETTİRİLMELİ”

CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz da Keleş’in paylaşımını sert dille kınayarak, kendisini istifa etmeye davet etti. Yılmaz, partinin yetkili organlarını da göreve davet ederek, Belediye Meclisi gibi yüce bir göreve layık olmayan bu şahsın derhal istifa ettirilmesi, görevden alınması gerektiğini kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin