ajans

KADINLARDAN ATA’YA ŞÜKRAN

KADINLARDAN ATA’YA ŞÜKRAN
305 views
07 Aralık 2021 - 15:55

Bazı siyasi partilerin kadın kolları, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda bir araya gelerek karanfil bıraktı.

5 Aralık 1934 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara vermiş olduğu seçme ve seçilme hakkının 87. yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’nda program düzenleyen kadınlar, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu.

Kadınlar daha sonra Atatürk Anıtı’na karanfil bıraktı. Programın sonunda ise günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Programa; CHP İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanim Ergül, Gelecek Partisi Kadın Kolları Başkanı Selma Bayraktar, DEVA Partisi Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Zehra Sucu Benli, İYİ Parti Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Gülşen Delice, adı geçen partilerin kadın kolları yöneticilerinin yanı sıra CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke ve bazı vatandaşlar katıldı.

Program sonunda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapan Kadın Kolları Başkanları, haklarına sahip çıkacaklarını bildirerek kendilerine bu hakları veren Atatürk’ü sonsuz minnet ve şükran duyduklarını anlattı. Kadınlar, İstanbul Sözleşmesinin de uygulamaya geçirilmesini talep etti.

Programın sunumunu ise CHP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Havvanur Demirtaş yaptı.