ajans

İL BAŞKANININ YAPTIĞINI VEKİLLER DE YAPSAYDI…!

İL BAŞKANININ YAPTIĞINI VEKİLLER DE YAPSAYDI…!
370 views
11 Mart 2020 - 7:16

Göreve geldiği günden beri Çorum ve Çorumlunun sorunlarını her fırsatta meclise taşıyan AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, bakan ve yardımcılarının yakasını bırakmıyor. ‘Evimin önüne asfalt değil, memleketime yatırım için varım, yolum Çorum, bu yoldan dönmem’ diyen Ahlatcı, her alanda Çorum için gereken yatırımların hayata geçirilmesi amacıyla bakanlıkları, yaptığı ziyaretlerle zorluyor.


Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’yu makamında ziyaret ederek Çorum’un taleplerini hazırladığı dosyayla birlikte bakan yardımcısına bizzat ileten Ahlatcı, Çorum tarımını geliştirmek ve üreticilerin sorunlarına çözüm üretmek için önerilerde bulundu.


Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Aksu ile Çorum’un ihtiyaçları doğrultusunda yapımı devam eden projeler üzerinde istişarelerde bulunduklarını belirten Ahlatcı, Bakan Yardımcına, ilettiği konularla ilgili çözüm noktasındaki yaklaşımlarından dolayı teşekkür etti.
Çorum’un tarım ve hayvancılıkla ilgili sorunları ve olası çözüm yollarının görüşüldüğü ziyareti değerlendiren Ahlatcı, “Mevcut tarım arazilerinin sadece dörtte birinin sulanabildiği gözönünde bulundurularak sulama sistemlerindeki sorunlara çözüm bulunması için gerekli istişarelerde bulunduk.

Sulama tekniklerindeki gelişim, tarımsal sanayinin geliştirilmesi ve tarımsal Ar-Ge kurularak ürünün kalitesinin artırılması çalışmaları önemlidir. Amaçlanan verime ulaşılması durumunda hem kırsal alanlar ekonomik açıdan kalkınacak hem de çıkan ürünün tarımsal sanayide işlenmesi ile kentsel alandaki sanayi geliştirilmiş olacaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ise, Çorum’un tarımla ilgili beklentilerini ileten İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’ya teşekkür etti.
Çorum’da  tarım konusunda yaşanan sıkıntıları bildiklerini ve bu konuda çalışmalar yapıldığını ifade eden Aksu, Çorum’un tarımda ki gelişimi için de gereken tüm çabayı göstereceklerini söyledi.