ajans

Güdek, “Afetin külfeti vatandaşa yansımamalı”

Güdek, “Afetin külfeti vatandaşa yansımamalı”
808 views
12 Temmuz 2019 - 15:17

Türk Eğitim-Sen Başkan Yardımcısı Abdullah Güdek, Çorum’da yaşanan şiddetli fırtına ve yağıştan sonra meydana gelen zarar ve olumsuzlukların vatandaşlara yansıtılmadan devlet eli ile çözülmesi gerektiğini belirtti.

Güdek, yaptığı yazılı açıklamada şunlara değindi:

“Dün ilimizde yaşanan fırtına ve şiddetli yağmurda birçok ev işyeri tarım arazisi ve araç hasar gördü. Öncelikle tüm Çorum halkına geçmiş olsun der böyle felaketlerin tekrarlanmamasını Cenab-ı Allahtan dileriz.

Yaşanan iklim değişiklileri ülkemizde yer yer kendini göstermekte bir çok ilimiz doğal afetlerden etkilenmektedir. 2019 yılı içerisinde Çorum olarak 2’inci kez doğal afete maruz kaldık. 24 Mayıs 2019 da ilimizde yaşanan dolu olayında binlerce araç ev işyeri ve tarım arazisi zarar gördü. Daha dolunun yaralarını tam olarak sarmamışken dün akşam saatlerinde başlayan fırtına ile bir defa daha kent olarak mağdur oldu.

Ama her iki olayda da görmekteyiz ki Çorumlu vatandaşlarımız devletten kendilerine uzanacak bir yardım eli beklemekte ama beklediği yardımı bir türlü görememektedir.

Ülkemizin farklı bölgelerinde geçtiğimiz yıllarda yaşanan doğal afetler de devlet afetlerin gerçekleştiği yerlere yardım eli uzatmıştır ki Tüm Ülkenin takdirini kazanmıştır.Buradan tüm yetkililere soruyoruz:

Çorum da yaşanan doğal afetler ile ilgili olarak hasar tespit komisyonları kuruldumu? Kuruldu ise ne kadar vatandaşımız bu komisyona başvurdu ne kadar yardım aldı?

Daha önce Ağustos 2013 Samsun

Temmuz 2016 Ordu

Mayıs 2018 Kocaeli

Mayıs 2018 Ankara Mamak gibi örnekleri çoğaltabiliriz doğal afetten zarar görenlere yetkili kurumlarca gerekli yardımlar yapılmıştır. Aynı hasasiyetlerin Çorum ili içinde gösterilmesini beklemek en doğal hakkımız olduğunu düşünüyoruz.

Yetkililere tekrar çağrıda bulunuyoruz. Çorum’da da hasar tespit komisyonlarının kurulup mağdur olan vatandaşlarımıza gerekli yardımın yapılması için ve yaşanan felaketin yaralarının sarılması için  herkesi  göreve çağırıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin