ajans

DEVA İktidarında Hizmetler Sözde Kalmayacak

DEVA İktidarında Hizmetler Sözde Kalmayacak
258 views
24 Aralık 2020 - 15:43

Demokrasi ve Atılım Partisi  Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, İl Eğitim Sağlık ve Sosyal İşler Başkanı Dr. Özgür Özçerezci, İl Teşkilat İşler Başkanı Av.Halil Afşar, Gençlik Politikaları Başkanı Cihat Eker ile birlikte, Çorum  Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Ertuğrul Kazak’ı  evinde ziyaret etti.
Görüşmede Başkan Kazak hazırlamış olduğu ‘Sorunlarımız ve Çözüm Önerilerimiz’ çalışmasını , İl Eğitim Sağlık ve Sosyal İşler Başkanı Dr. Özgür Özçerezci’ye teslim etti.

Görüşmede:
1. Temsil edilme ve muhatap alınma sorunu
2. Engelli park yeri sorunu
3. Kaldırım rampaları sorunu
4. Kamu ve özel binaların yapısı ve engellilerin giriş sorunu
5. Engelli tamir atölyesi ihtiyacı
6. Akülü tekerlekli sandalye şarj ünitelerinin yetersizliği
7. Engellilerin ihtiyaçları için nakil işlemi
8. Engellilere yönelik sosyal tesis ve aktivite ihtiyacı gibi başlıca sorunlar ele alındı.

İl Başkanımız Orhan Vargeloğlu, DEVA Partisi olarak, Halka Hizmetin Hakka Hizmet olduğunun bilinci ile tüm yurttaşlarımızın emrinde olduğumuzu, Halkımızın huzuru ve refahının her şeyin üstünde olduğunu, Engelli bireylerin toplumun her alanında daha rahat ve huzurlu bir şekilde yer alabilmeleri için her türlü politikanın destekçisi olduklarını belirterek, DEVA iktidarında hizmetlerin sözde kalmayacağını belirtti.

Aynı zamanda “Deva Partisi İl Başkanlığı çerçevesinde Engelli bireylere yönelik Politikalarının daha etkin bir şekilde yürütülmesi için Sağlık Politikaları Başkanlığı altında Engelli Hakları Komisyonu kurulması çalışmaları başlatılmıştır. Yapılan görüşme özelinde Çorum Engelsiz Yaşam Derneği ve genelde tüm engelli bireylerin seslerini duymak ve duyurabilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” denildi.