ajans

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “BEN ÇOĞUNU TANIMIYORUM BİLE”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “BEN ÇOĞUNU TANIMIYORUM BİLE”
420 views
08 Ocak 2020 - 13:46


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın partisinin MKYK ve MYK toplantılarında sarf ettiği sözler dikkat çekti.

Erdoğan’dan teşkilat başkanına: Ben çoğunu tanımıyorum bilemask
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK ve MYK toplantılarında dikkat çeken bir diyaloğun yaşandığı belirtildi.


Hürriyet’te Gizem Karakış’ın haberine göre AK Parti’de teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, toplantıda yeni atanan il başkanlarıyla ilgili sunum yaptı. Erdoğan, Erkan Kandemir’in yeni atanan il başkanları ile ilgili sunumu sırasında ilginç sözler sarf etti.
Kandemir’in sunumu sırasında her bir atamayı “Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla atanmıştır” diyerek açıklaması üzerine Erdoğan, “Niye bana yıkıyorsun, tek başına mı atıyorum ben il başkanlarını? Sen benim önüme getiriyorsun, ben çoğunu tanımıyorum bile” dedi.


Erdoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da göndermede bulunurken “İstişare yapıp atıyoruz. Kılıçdaroğlu gibi bana ‘tek adam’ mı diyorsun yani” ifadelerini de kullandı.
Öte yandan Erdoğan, yeni atanan il başkanlarının çoğunluğunun mühendis olduğunun dikkatinden kaçmadığını da belirterek, “Erkan Bey kendiniz gibi mühendisleri atamışsınız” dedi. Kandemir de “Avukat lobisini kıralım istedik” diye cevap verdi.


Hürriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin espiri olduğunu aktarmasına rağmen Erdoğan’ın “Niye bana yıkıyorsun, tek başına mı atıyorum ben il başkanlarını? Sen benim önüme getiriyorsun, ben çoğunu tanımıyorum bile” sözleri dikkat çekti.

Kaynak/MilliGazete