ajans

COVİT-19 MESAİSİ TAM GAZ

COVİT-19 MESAİSİ TAM GAZ
362 views
13 Ağustos 2020 - 15:43

Belediye sosyal alanların dezenfektan çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. 

Çorum Belediyesi Covid-19 ile mücadelesini sürdürüyor.  Pandemi sürecinde Çorum halkının sağlığını korumak için gece-gündüz çalışan Çorum Belediyesi, dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Son günlerde Çorum’da koronavirüs vakalarının artması üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Belediye ekipleri ortak kullanım alanlarını sık sık dezenfekte ediyor. 

Çorum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, parklar, oyun alanları, ibadethaneler, banka ATM’leri, otobüs durakları ve halk otobüsleri başta olmak üzere halkın yoğun olarak bulunduğu tüm sosyal alanlarda dezenfekte çalışması yapılıyor. Bahabey Caddesi, Gazi Caddesi, İnönü Caddesi’ndeki kaldırımlar, dükkanlar ve vatandaşın yoğun olarak bulunduğu meydanlar 3 günlük periyotlarla dezenfekte ediliyor. Şehir merkezindeki 241 adet parkta bulunan kameriye, bank, çöp kovaları ve çocuk oyun grupları da koronavirüs tehdidine karşı sürekli dezenfekte ediliyor. 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, koronavirüs ile mücadeleye ara vermeden devam ettiklerini belirterek, vatandaşların yoğun olarak kullandıkları sosyal alanların dezenfekte işlemlerine ağırlık verdiklerini ifade etti. Çorum genelinde günlük olarak ortalama 350 iş yerinin dezenfekte edildiğini belirten Başkan Aşgın, “Pandemi sürecinde bugüne kadar şehrimizde 9 bin 540 binada bahçe kapısından itibaren giriş katı ve asansör dahil ortak kullanım alanlarını dezenfekte ettik. Çorum-Merkez’de bulunan kapalı ya da açık bütün dükkan önleri, otobüs durakları, çöp kovaları ve kent mobilyaları detaylı olarak dezenfekte ediyoruz. Resmi kurumlarımızı da belirli periyotlarla dezenfekte etmeye devam ediyoruz” dedi. 

Ayrıca Çorum Belediyesi’nin Whatsapp hattından ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü iletişim numarasından gelen dezenfekte taleplerine de cevap verdiklerini belirten Başkan Aşgın, Covid-19 testi pozitif çıkan hastaların bulundukları binaların ortak kullanım alanlarının dezenfekte işlemlerinin aynı gün içerisinde yapıldığını açıkladı. 

Başkan Aşgın sözlerinin sonunda “Koronavirüsün olmadığı daha güzel günler için, sosyal mesafeye, maske kullanımına ve hijyene lütfen hep birlikte dikkat edelim.” dedi.