ajans

ÇORUMLU GENCİN KATİLİNE 200 SAAT ÇALIŞMA CEZASI

ÇORUMLU GENCİN KATİLİNE 200 SAAT ÇALIŞMA CEZASI
1.276 views
06 Mart 2020 - 14:53

Çorumlu genç Alper, bir boksörün öldürücü yumruğu ile hayatını kaybetti, mahkemenin sanık hakkında verdiği karar Alper’in ailesine 2. kez evlat acısı yaşattı.
Belçika’da 21 Haziran 2015 yılında ‘Le Privilége’ dans salonunun çıkışında profösyonel bir boksör tarafından atılan yumrukla hayatını kaybeden 27 yaşındaki Alper Top’ın duruşmasında Belçika mahkemesi skandal bir karara imza atarak sanığa sadece 200 saat çalışma cezası verdi.

Avrupa Birliği kurucu ülkelerinden birisi olan Belçika hükümetinin mahkemeleri verdikleri skandal kararla adalette sınıfta kaldı. Belçikalıların bile tepkisine neden olan karar sonrası açıklamada bulunan baba Ali Top, “Adalete yazıklar olsun!!! 21 Haziran 2015 ‘ de büyük bir trajedi yaşadık. Çocuğumuzun ölümü! Bu bir ailenin yaşayabileceği en korkunç drama! Başkalarının sebep olduğu bir kopma! Oğlum Alper arkadaşlarıyla geziyordu ve hiçbir sebep olmaksızın bir boksör ona şiddetli bir darbe vurdu. Gencecik bir insanı hayattan koparan bu adama sadece 200 saatlik çalışma cezası verildi. Eşim ve ben verilen hükmü tamamen yanlış anladık. Bunun dışında bir yargılama bekliyorduk. Bu korkunç! Bunu nasıl kabul edebiliriz? Cezalandırmak adaletin görevidir ve ne yazık ki ceza gerçeklere uygun değildi. Bu kadar hafif bir ceza verildiğini anlayamıyoruz! Bu rezalet!” ifadelerini kullandı.

ÖLEN KİŞİ FIRANSIZ YADA BELÇİKALI OLSAYDI!
Öte yandan duruşmada aileye destek olmak için katılanlar ölen kişinin Fıransız, Yahudi yada Belçika uyruklu olması durumunda katilin alacağı cezanın 20 yıl olacağı kanısında hem fikir oldukları, Belçika adaletinin ölüme neden olan sanığa verdiği 200 saatlik çalışma cezası gibi değersiz bir kararın bir katili düzeltmesinin mümkün olmadığını sosyal medya hesaplarında yaptıkları yorumlarla ifade ettiler.