ajans

Çorum’da ŞOK Covit-19 Denetimi

Çorum’da ŞOK Covit-19 Denetimi
1.029 views
13 Eylül 2020 - 13:52

Çorum il merkezinde asayiş ve trafik ekipleri tarafından değişik yer ve zamanlarda vatandaşlar ve araçlar üzerinde kısa süreli şok uygulama ve maske denetimi yapıldı.

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafında gerçekleştirilen şok denetimler de yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu  cadde, sokak ve parklarda gerçekleştirilen şok uygulama ve denetimlerde, 248 araç ve 217 şahısın GBT sorgulaması yapıldı, 6 kişiye maske takmamaları nedeni ile idari para cezası yazılmak üzere tutanak tutuldu.

Özellikle kalabalığın yoğun olduğu Gazi Caddesi ve civarında gerçekleştirilen denetimlerde maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında  vatandaşlar uyarıldı.

Hem kendi hem de diğer insanların sağlığını tehlikeye düşüren ve kurallara aykırı davranan  kişilere sözlü ve yazılı uyarıda bulunuldu.

Yapılan uygulamalarda iki sürücüye muayenesiz ve ehliyetsiz araç kullanmaktan 3032 tl. ve toplamda 21.793 TL. trafik cezası uygulandı..

Çorum’un farklı noktalarında ve özellikle ana caddeler ağırlıklı olmak üzere gerçekleştirilen şok korona virüs denetimlerinin. İş yerleri umuma açık yerler ile sokaklarda planlı yapılan covit denetimi haricinde, trafik ve asayiş ekiplerince şok uygulama şeklinde denetimlere devam edeceği bildirildi.