ajans

ÇORUM’U SAĞLIKTA TÜRKİYE’NİN YILDIZI YAPACAĞIZ

ÇORUM’U SAĞLIKTA TÜRKİYE’NİN YILDIZI YAPACAĞIZ
465 views
12 Ekim 2020 - 8:10

Kanserle Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Bekir Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çorum’a Onkoloji Tedavi ve Tanı Merkezi’nin yapılıyor olması nedeniyle AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Milletvekili Ceylan, ziyaret sırasında dernek başkanı ve yöneticileriyle sohbet ederken, düşüncelerini de dile getirdi.
Yıllardır kansere yakalanan hastaların Ankara başta olmak üzere çeşitli kentlerde tedavi gördüğünü hatırlatan Milletvekili Ceylan, tedavileri sırasında ailelerin de sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti.

Çorum’da açılacak Onkoloji Tedavi ve Tanı Merkezi ile birlikte artık kanserli hastaların tedavilerinin Çorum’da yapılacağını vurgulayan Ceylan, “İlimizi sağlıkta Türkiye’nin yıldızı yapacağız. Allah kimseye böyle bir dert vermesin. Bu sağlık kuruluşumuzla gerek ilimizdeki vatandaşlarımız gerekse bölgemizde vatandaşlarımız büyük illere giderek tedavi görmelerine gerek kalmayacak. Amacımız vatandaşlarımızın derdine derman olmaktır. Tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

Pandemi sürecinde de sağlık çalışanlarının özveriyle görevlerini yerine getirdiklerini anlatan Ceylan, “Allah hepsinden razı olsun, güç kuvvet versin. Allah’ın izniyle bugünleri de en az zayiatla atlatacağız” ifadelerini dile getirdi.