ajans

ÇORUM EMNİYETİNDE COVİT-19 ALARMI

ÇORUM EMNİYETİNDE COVİT-19 ALARMI
231 views
08 Haziran 2020 - 12:54

Çorum emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet’te görev yapan bir polis memurunun koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine dün akşam saatlerinde 14 çevik kuvvet polisine covit-19 testi yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, bir süre önce Samsun’da bulunan annesini ziyarete giden polis memuru, görev yeri olan Çorum’a döndükten sonra şüphe üzerine hastaneye başvurdu. Yapılan covit-19 testinin pozitif çıkması ile birlikte aynı şubede görev yapan 14 polis memuru da hastaneye gelerek test yaptırdı.

Ayrıca, test sonucu pozitif çıkan polis memurunun Samsun’da yaşayan annesinin de covit-19 testinin pozitif çıktığı ve tedavi altına alındığı öğrenildi.

TAM BİTTİ DERKEN…

Sungurlu’da bir apartmanın karantinaya alınmasının ardından, şimdide Çorum Emniyeti’nde ortaya çıkan covit-19 vakası, yaklaşık 3 aydır ülke genelinde alınan ‘tedbirler ve uygulamalar’ boşa mı çıktı? sorusunu akıllara getiriyor.

Özellikle uygulamaların esnetildiği bu günlerde, çarşı, pazar ve caddelerde yaşanan yoğunluk ve sosyal mesafe, maske ve dezenfektan kurallarının göz ardı edilmesi, yeni bir salgın endişesini ortaya koyuyor.

Uzmanların tüm uyarılarına rağmen vatandaşların özellikle çarşı-pazarlarda, alışveriş noktalarında tüm kuralları alt üst eden mesafesiz yakınlaşmaları ilerleyen günlerde vaka sayılarında artışa neden olacak gibi görünüyor.