ajans

ÇORUM BABA OCAĞIMIZ VEFA BORCUMUZ VAR

ÇORUM BABA OCAĞIMIZ VEFA BORCUMUZ VAR
121 views
17 Mart 2023 - 13:48

İş adamı Bekir Horoz, AK Parti Çorum İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında aday adaylığını açıkladı.

“Cumhurbaşkanımızın sürdürdüğü kutlu davanın şimdiye kadar hep parçasıydık. Şimdi milletvekilliği adaylığına bir kez daha başvurarak bu  davanın farklı      kulvarlarının  bir parçası olma niyetimizi ortaya koyuyoruz” diyen Horoz, 21. Yüzyıl’ın Türkiye Yüzyılı olmasına katkı sunmak, evrensel ölçekte bir demokrasi tesisi, özgürlüklerin alanının genişletilmesi, büyütülmesi ve Büyük Türkiye Ülküsü için AK Parti’den adayım.

Çorum bizim baba ocağımız. Doğup büyüdüğümüz yer. Bizim Çorum’a vefa borcumuz var. Çorum düne kadar Ankara’ya yakın kabuğunu kıramamış bir şehirdi. Günümüzde ise Çorum tam anlamıyla bir sanayi şehri haline geldi.

Organize sanayi bölgemizin doluluk oranı arttı. Şimdi verimliliği artırmaya yönelik çalışmalar yapılıyor. Türkiye’nin 2023 vizyon belgesinde Çorum önemli bir yer tutmaktadır. AK Parti döneminde Çorum’un sorunlarının çözüldüğünü düşünüyorum. Yollar, sağlık yatırımları, köylere götürülen hizmetler, adliye sarayları, sanayiye yapılan yatırımlar, barajlar bu yapılanların sadece başlıklarını ifade ediyor. Fakat durağanlaştığınız an düşüşünüz başlamış demektir. Çorum’un ulaşımında yeni atılım başlatması gerekiyor. İnsanlar daha fazlasını bekliyor. Turizm konusunda gereken alt yapıyı oluşturamadığımızı, hamle yapamadığımızı düşünüyorum” dedi.

AK Parti’nin Türkiye için bir şans olduğunu belirten Horoz, insanların en büyük isteğinin istikrar ortamının devam etmesi olduğunu kaydetti.