ajans

CHP’LİLERDEN BELEDİYEYE AĞIR İTHAM FETÖ’DEN NE FARKI VAR…

CHP’LİLERDEN BELEDİYEYE AĞIR İTHAM FETÖ’DEN NE FARKI VAR…
377 views
20 Şubat 2020 - 10:41

Çorum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kurum dışı kamu işçi alımlarına Belediye Meclisi’nin CHP kanadından tepki geldi.
Konu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan CHP Belediye Meclis Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, Çorum Belediyesi’nin, jet hızında eleman alımı yaptığını ve müracatçıların 17 Şubat’ta mülakata çağrılıp 20 Şubat’ta iş başı yaptırılarak adrese dayalı iş alımı gerçekleştirdiğini ileri sürdü.
Yılmaz, paylaşımında “ Merak ettiğim, kim bu şanslı kişiler” diye ekleme yaptı.

CHP Belediye Meclis Üyesi Naz Bulut’ta, işçi alımıyla ilgili olarak “Çorum Belediyesinde yeni bir skandal. Fetönün soruları vermesinden ne farkı var bu işin
İnsanların iş arama özgürlüğüne bile tahammülleri yok.Bu işe alımlar zaten yapılmış olup formaliteden ilana çıkılıp insanların aklıyla dalga geçiliyor. Resmi rakamlara göre 4,5 milyon işsiz (resmi olmayan allah bilsin kaç) gencin olduğu bir ülkede koyduğunuz kriterlerle fırsat eşitliğine aykırı davranamazsınız. Evde hasta bakım hizmeti için bile hem üniversite mezunu hemde 4-5 tane sertifika sahibi olmak gerekiyor. Minareyi çalan kılıfını hazırlamış” paylaşımında bulundu.