ajans

CHP’DEN ATA’YA SAYGI ÇELENGİ

CHP’DEN ATA’YA SAYGI ÇELENGİ
644 views
23 Nisan 2020 - 12:21

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Örgütü, koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerimizde kutlamak zorunda kaldığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Çorum’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 100. yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Bugün saat 10.00’da Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene; İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Tahtasız, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız, CHP İl ve Merkez İlçe Yönetimi, CHP Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, bazı bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle sosyal mesafe kurallarının uygulandığı törende İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız tarafından Anıt’a çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından program sona erdi.

CHP Çorum İl Örgütü’nün çelengi İl Başkanı Mehmet Tahtasız tarafından Anıt’a sunulurken, daha sonra anıt önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

İl Başkanı Tahtasız, ulusal egemenlik coşkusunun 100. yılını buruk kutladığımızın altını çizerek, “Dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan coşkusunu sokaklarda yaşayamıyoruz. Evlerimizde çocuklarımızla birlikte bayram coşkusunu sürdürmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Tahtasız, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Türk Milletinin geleceği, bugünkü çocukların ilim, irfan, ahlak anlayışıyla daha parlak olacaktır. Çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir.

Nice 100 yıllara sağlık, barış ve kardeşlik içinde ulaşmak dileklerimizle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyoruz” ifadesini kullandı.