ajans

CHP, MAHALLE MUHTARLARININ GÜNÜNÜ KUTLADI

CHP, MAHALLE MUHTARLARININ GÜNÜNÜ KUTLADI
380 views
19 Ekim 2020 - 21:14
Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Kadın Kolları Başkanlığı ile İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle mahalle muhtarlarını tek tek ziyaret ederek, hem sorun ve taleplerini dinledi, hem de kutlama dileklerini paylaştı.
CHP İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar ile il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, mahalle muhtarlarına Muhtarlar Günü anısına çiçek takdim etti.
CHP heyeti, Üçtutlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Bölükbaş, Yavruturna Mahallesi Muhtarı Metin Kaşar, Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir, Karakeçili Mahallesi Muhtarı Mehmet Aydın, Buharaevler Mahallesi Muhtarı Ümit Patıroğlu, Yeniyol Mahallesi Muhtarı Seydi Demiray, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı azası Hasan Bulut, Kale Mahallesi Muhtarı Ali Şahin, Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hasan Belli, Mimarsinan Mahallesi Muhtarı Fevzi Şeker, Akkent Mahallesi Muhtarı Necip Güler, Çöplü Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kılcı, Çepni Mahallesi Muhtarı Mehmet Şahinbaş, Kunduzhan Mahallesi Muhtarı Kadir Akçal ve Bayat Mahallesi Muhtarı Fikret Külcü’yü ziyaret etti.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, yerel yönetimin ve demokrasinin en eski yönetim birimi, kültürün ve sosyal yaşantının temel taşı olan, en küçük yerleşim birimleriyle bütün kamu birimleri arasında köprü vazifesi gören, mahallenin ve köylerin en büyük amiri olarak sorunlarını sorumlu olan devlet dairelerine ileterek çözen muhtarları ziyaret ederek günlerini kutladıklarını bildirdi.
Muhtarlar ise pandemi süreci ile birlikte yüklerinin biraz daha ağırlaştığını anlatarak, her mahallenin kendi çevresine göre sorunları farklı olduğunu ve çözüm odaklı çalıştıklarını ifade ettiler. Muhtarlar, vatandaşlara çok sık bir şekilde gelen icra evraklarından dolayı üzüntü duyduklarını, ekonomik sıkıntıdan herkesin etkilendiğini dile getirdiler.
CHP heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren muhtarlar, böylesine anlamlı bir gündü hatırlanmaktan mutlu olduklarını söylediler.