ajans

CEYLAN VE AHLATCI, MALİYE BAKANI ELVAN İLE GÖRÜŞTÜ

CEYLAN VE AHLATCI, MALİYE BAKANI ELVAN İLE GÖRÜŞTÜ
406 views
23 Aralık 2020 - 15:25
AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan ve İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi için Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile görüştü.
Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapımına başlanan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin biran önce tamamlanarak hizmete açılması için yoğun bir şekilde çalışmalar sürüyor.
MKYK üyesi Ahmet Sami Ceylan’ın büyük önem verdiği Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi ile ilgili geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşülmüş ve maddi destek sağlanmıştı.
Milletvekili Ceylan, şimdi de İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’nı ziyaret etti.
Ziyaret sırasında Ceylan ve Ahlatcı, Bakan Elvan’dan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi binasının biran önce bitirilerek hizmete açılması için maddi destek talep ettiler.
Çorumlular ve çevre illerden tedavi için gelecek kanser hastaları için son derece önemli olan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin tamamlanmasıyla birlikte Çorum’dan Ankara ve Samsun gibi kentlere sevklerin önleneceğini anlatan Milletvekili Ceylan, özellikle da pandemi sürecinde onkoloji hastalarının ve yakınlarının gittikleri kentlerde yaşadıkları zorlukları da Bakan Elvan’a anlattığını ifade etti.
Ceylan, görüşmenin son derece verimli geçtiğini söyleyerek, Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanarak hizmete sunulacağını da sözlerine ekledi.