ajans

CEYLAN, ‘CHP’LİLERLE SORUNUMUZ YOK, MUHALEFET MİLLİ DEĞİL’

CEYLAN, ‘CHP’LİLERLE SORUNUMUZ YOK, MUHALEFET MİLLİ DEĞİL’
361 views
31 Ekim 2020 - 11:04

AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde bulundu

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerinden dolayı Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a eleştirilerde bulundu.
Ceylan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirerek, “Bizim sorunumuz mili muhalefetin olmamasıdır” dedi.
Oğuzlar’daki törenlerde Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a yönelik eleştirilerde bulunan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, “Macron, benim Türk Milleti ile sorunum olmaz diyor. Sen Recep Tayyip Erdoğan ile uğraştığın müddetçe, Türk Milletinin seninle sorunu olur, bunu böyle bil. Sayın Cumhurbaşkanımızla bu milletin arasına kimse giremez. Bu Millet buna müsaade etmez. Daha öncesi yıllarda mektubu Başbakana verirler, o da gelir burada uygulardı. Artık bu sistem kırıldı. Talimat alan hasta Türkiye yok. Artık, tüm dünya Recep Tayyip Erdoğan ile uğraşıyor. Recep Tayyip Erdoğan sadece milletinden talimat alıyor ve gereğini yapıyor. Milletimiz de bugüne kadar sandıkta gereğini yaptı” dedi.
Ceylan, “Kim ne derse desin biz, Doğu Akdeniz’de de, Libya’da da, Suriye’de de Karabağ’da da dünyanın neresinde olursa olsun bu milletin menfaatine gider orada Türkiye Cumhuriyeti’nin haklarını savunuruz. Bundan rahatsız oluyorlar” diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik de eleştirilerde bulunan Ceylan, “Bizim CHP’li kardeşlerimizle, CHP’ye gönül vermiş kardeşlerimizle hiçbir sorunumuz yok. Ama genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu, sabah ayrı, öğle ayrı, akşam ayrı şeyler söylüyor.
Yahu insanın bir milli duruşu olur. Çıkmış, Karabağ’da, Suriye’de, Libya’da ne işimiz var, Doğu Akdeniz’de ne işimiz var diyor. Biz oralarda bu milletin refahı için, devletin istikbali için bulunuyoruz. Bunu anlamıyor. Kuzey Suriye’de benim askerimi, polisimi şehit eden PKK devlet kurmaya çalışacak, biz oraya müdahale etmeyecekmiyiz? Orada bir devlet kurulmasına izin vermemiz mümkün mü? Bizim sorunumuz milli bir muhalefetin olmamasıdır. Ama kim ne derse desin, çatlasanız da, patlasanız da bu millet ile Recep Tayyip Erdoğan’ı ayıramazsınız, Bu bayrağı indiremezsiniz, ezan sesini dindiremezsiniz. Bu ülkeden bir çakıl taşı alamazsınız. Bunu aklınıza sokun” açıklamasında bulundu.