ajans

ÇALDIĞI MOTOSİKLET ÇALINMASIN DİYE, KİLİT TAKMIŞ

ÇALDIĞI MOTOSİKLET ÇALINMASIN DİYE, KİLİT TAKMIŞ
308 views
15 Aralık 2020 - 13:31

Çorum’da bir dönerciye ait olduğu öğrenilen çalıntı motosiklet Bahçelievler Polis Amirliği ekipleri tarafından 14 yıl sonra bulundu.

Hırsızlık olayı 2006 yılında Çepni Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre cadde üzerinde dönercilik yapan Cemal Çınar’a ait paket serviste kullanılan 3 adet motosiklet aralıklı olarak çalındı.

Motosikletlerden bir tanesini trafikten çektiren Çınar, diğer iki motosiklet ile ilgili 2020 yılına kadar hiçbir müraacatta bulunmadı.

Çınar’ın 14 yıl sonra Bahçelievler Polis Amirliğine yaptığı çalıntı ihbarının ardından dün gece saatlerinde Kale Mahallesi Zafer Caddesi üzerinde bulunan Salı Pazarı’nda bahse konu motosiklet polis ekipleri tarafından kilitlenerek park edilmiş halde bulundu.

Olay yeri ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından kendisine teslim edilen fakat kilitli  olduğu için binemeyen Çınar,  motosikleti kaldırarak elinde götürmek zorunda kaldı.

14 YIL AYNI PLAKA İLE GEZDİ

Öte yandan 2006 yılında cadde üzerinden çaldığı motosiklete 14 yıl boyunca aynı plaka ile binen hırsızın, çaldığı motosikleti, başkaları tarafından çalmasın diye çelik halatla kilitlediği görüldü.