ajans

Büzkaya, “Türk’ün Sarsılmaz İradesi ve Sonsuz Vatan Aşkı”

Büzkaya, “Türk’ün Sarsılmaz İradesi ve Sonsuz Vatan Aşkı”
328 views
17 Mart 2020 - 13:54

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Raşit Büzkaya, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı.

Büzkaya açıklamasında, “Türk milleti tarih boyunca sorumlulukları ve fedakarlıkları ile ön plana çıkmış bir millettir. Ne şartların ağırlığı ne de imkânsızlıklar bu vazife şuuruna zarar verememiştir. Uzun süren savaşlar ve buna bağlı olarak zorlaştıran koşullar altında dahi milletimiz vazife şuuru ve vatan  müdafaasından uzaklaşmamıştır.

Bundan tam 105 yıl önce vatanımızı parçalamak isteyen kapitalist ve karanlık güçler son darbeyi vurmak için Çanakkale önlerine dayanmışlardı. Devrin tüm teknolojik ve maddi imkanlarına sahiptiler bizi ölmek üzere olan biçare hastalara benzetiyorlardı. Kin ve nefret yüklü gemileri kirli postalları ile mukaddes vatan toprağına basmaya yelteniyorlardı ancak unuttukları belki de hatırlamak istemedikleri bir şey vardı.  “Türk’ün Sarsılmaz İradesi ve Sonsuz Vatan Aşkı.”

Mazisi şan ve şerefle dolu büyük milletimiz vatan sevgisinin ve kararlılığın en güzel örneğini Çanakkale’de tüm dünyaya göstermiştir. Kahramanlık destanı bir kez daha yazılmıştır Çanakkale’de.

Dosta Düşmana gösterilmiştir ki Türk milleti bitti demeden hiçbir şey bitemez ve nihayetlenemez. 105 yıl önceki kahramanlık ve vatanın müdafaası bugün bizlere ışık tutmakta ve yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. 

Yaşadığımız coğrafya itibariyle her zaman güçlü ve diri olmak mecburiyetindeyiz. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek Türkiye
Cumhuriyeti Devleti’nin payidar olması için uyanık olmalı ve
kararlılıkla çalışmaya devam etmeliyiz. Atalarımızdan aldığımız emaneti
bizden sonra gelecek nesillere aktarmalı ve geleceğimizin teminatı
çocuklarımıza bu anlamlı günü anlatmalıyız. Onlara vatan ve millet
sevgisini aşılamaya devam etmeliyiz.

Bu vesileyle tarihe altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin
105. yıldönümünde Büyük Türk milletinin bu onurlu gününü kutluyor başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,
kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi şükran ve
rahmetle anıyorum.