ajans

Bir Bir Değil 5-5 Kapanıyoruz

Bir Bir Değil 5-5 Kapanıyoruz
656 views
25 Temmuz 2019 - 15:09

YORUM HABER

Çorum’da bilindiği üzere bir çok fabrika geçtiğimiz yıllarda kapısına kilit vurmuştu. Kapanan fabrikaların Çorum ekonomisine sağladığı katkılar tabi ki tartışılamaz.

Bu fabrikaların ardından şimdide tuğla fabrikalarının ve bu fabrikalara hammadde sağlayan ocakların üretimlerini durdurduğu bilgisi yerel basında gündeme oturdu.

Bir çok sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de yaşanan durgunluğun Çorum için bir krize dönüşmesi an meselesi gibi görünüyor.

Kağıt fabrikası, şırınga ve ambalaj fabrikası ve çimento fabrikası gibi kent ekonomilerini ayakta tutan ve büyük ölçüde istihdam alanı yaratan kuruluşların bir bir kapanmasının ardından şimdide 5 tuğla fabrikası ve hammadde ocağının üretimlerini durdurması hem kent ekonomisine sekte vuracak, hem de yüzlerce çalışanın dolayısıyla ailelerinin mağdur olmasına yol açacak gibi görünüyor.

Tabi bununla da kalmıyor. Yaşanan daralma ve durgunluk yüzünden tuğla fabrikalarından sonra kiremit fabrikalarında da üretimin durması söz konusu.

Kent merkezinde faaliyet gösteren yerli ve köklü firmalar dahil her geçen gün küçük esnafın artan mali sıkıntılar sebebiyle kepenk kapattığını da hesaba katarsak her fırsatta methiyeler dizdiğimiz ithalat ve ihracat rakamlarını mumla arayacak gibi görünüyoruz.

Havaalanı, Tren Yolu, Acemi Birliği, Otomotiv Fabrikası derken görünen o ki

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin