ajans

‘Ben buraya neden çıktım, niçin çıktım’

‘Ben buraya neden çıktım, niçin çıktım’
476 views
17 Ocak 2021 - 14:08

İYİ parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, belediyenin geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir imza töreni ile  Çimento Fabrikası ve bulunduğu arazinin satın alınması konusunda açıklamada bulundu.

Kemal Sunal’ın ‘Umudumuz Şaban’ filmindeki repliği anımsatan bir açıklama yapan Özsaçmacı, ‘Bir belediye iyi midir, fena mıdır? Hangi belediye iyi veya fena olduğunu anlamak için, “Belediye yönetmekten amaç nedir?” bunu düşünmek gerekir. Belediyelerin hedefleri vardır. Biri kenti geliştirip en modern seviyeye ulaştırmak, ikincisi milletin refahını temin etmek. Bu iki şeyi temin eden belediye iyi, edemeyen fenadır. Bu bilindik tanımlamaların yansıra birde sahanın gerçekleri bulunmakta oda bir üçüncü durumu anlatmakta;  “iki ileri bir geri yürüyüş” buda zaman ve nakit kaybına yol açmaktadır.

Toptan ret cephesi değiliz. Memleketin hayrına olan işleri destekleriz.

Çimento fabrikası arazisinin, Çorum belediyesi tarafından alınması benim ve bizim açımızdan oldukça sevindirici ve olması gereken bir hamle olarak değerlendirmekteyim. Hatta geç kalındığını dahi söyleye biliriz. Bu nedenle arazinin alınmasında emeği olan herkese öncelikle bir Çorumlu olarak teşekkür ediyorum.  Bundan sonrasının da bu denli memnuniyet verici şekilde gerçekleşmesini canı gönülden temenni ediyorum. Bilindiği üzere bahse konu bölgemiz ilimizin nefes aldığı ve şehrin poyrazının estiği temiz hava koridorudur. Bölgede birçok kişinin bildiği yeraltı kaynak sularının sıcak termal su ayaklarının bulunduğu bazı madeni özelliklerin olduğu geniş bir sahadır. Çorum belediyesinin değerli yöneticilerinin de bu durumun farkında olarak hareket ettiklerini hissetmekteyiz. Çorumun vizyonu ve geleceği için oldukça önemli olan bu bölgede imar edilirken şehrin poyrazının kesilmediği, bu hava koridorundan gaz, toz gibi unsurların gelmediği marka şehir yapacak imar planlaması değerlendirilmelidir. Bu konuda atılacak adımlara Çorum sevdamız adına katkı ve destek sunacağımızı kamuoyuna bildiririz.

Gerçekten memlekete hizmet etmek isteyenlerin kalbi açık olmalıdır; açık söylemelidirler. Millet ile milleti yönetenler çok açık görüşmelidirler. Olan şeyler ve yapılacak şeyler olduğu gibi ifade olunmalıdır. Yoksa safsatalar ile milleti aldatmak, onu birbirine düşürmek demektir. İlkemiz, daima millete karşı gerçekleri ifade olmalıdır. Milleti aydınlatma, bu demektir. Millete gerçeği açıklayanlar, kendilerinin de aldanmadığına emin olmalıdır. Bu nedenle iyi yapılan işlerle fena yapılan işleri aynı açıklamada yapmamak adına otopark konusunu bir sonraya bırakıyorum’ dedi.