ajans

BELEDİYEDEN UYARI!

BELEDİYEDEN UYARI!
132 views
11 Ocak 2023 - 9:30
Çorum Belediyesi, belediye başkanı ve başkan yardımcılarının adını kullanarak yardım topladıklarını iddia eden dolandırıcılara karşı vatandaşları bir kez daha uyardı.
Çorum Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada son günlerde başkan yardımcılarının isminin kullanılarak, hayırsever vatandaşların aranıldığı ve yardım adı altında dolandırıcılık yapıldığı belirtildi.
Çorum Belediyesi’nin böyle bir usulle yardım toplamasının mümkün olmadığını ifade edilirken, vicdan sahibi ve hayırsever insanlar dolandırıcılara inanmamaları konusunda uyarıldı.
Açıklamada; “Dolandırıcılar, son günlerde özellikle belediye başkan yardımcılarımızın adını kullanarak iş adamlarına telefonla ulaşıp ihtiyaç sahiplerine yardım edeceklerini söylemekte ve bu yolla vatandaşlarımızı mağdur etmektedirler. Çorum Belediyesinin hiçbir kademesinden yardım ve destek adı altında bağış talebinde bulunulması söz konusu değildir.
Vatandaşlarımızın iyi niyeti bu şekilde istismar eden dolandırıcılara karşı dikkatli davranmalarını ve bu şahıslara kesinlikle itibar etmeyerek karşılaştıkları benzer durumlarda, 155’i arayıp emniyet güçlerimize anında haber vermelerini önemle rica ederiz” denildi.