ajans

BELEDİYE HAYVANLARI İHMAL ETMİYOR

BELEDİYE HAYVANLARI İHMAL ETMİYOR
393 views
22 Ocak 2020 - 13:12

Çorum Belediyesi, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarını ve yabani hayvanları da  ihmal etmiyor. Belediye, yaban hayvanları için doğaya düzenli olarak yem bırakıyor.

Hayvanlar konusundaki hassasiyetini her fırsatta ortaya koyan ve bu anlamda da hayvan derneklerinden çokça övgüler alan Çorum Belediyesi, sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve rehabilitasyonu ve beslenmesinin yanı sıra yaban hayvanlarıyla ilgili çalışmalarını da sürdürüyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kar yağışı ile birlikte sokak hayvanları ve yabani hayvanların yaşam koşullarının daha güçleştiğini, bu nedenle de Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yabani hayvanların uğrak yerleri olarak bilinen yerlere yem bıraktıklarını belirtti. Aşgın, “Asırlar öncesinden söylenen Hz. Ömer’in ‘Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler’ sözü bizim inancımızda insana verilen değerin yanı sıra diğer canlılara da ne kadar kıymet verilmesi gerektiğini göstermektedir. Biz de kendimize şiar edindiğimiz bu inanç gereği kuşlar için buğday serpiyor, sokak hayvanlarını besliyor ve diğer yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıyoruz.” diye konuştu.