ajans

Başkan Aşgın’ın Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Aşgın’ın Öğretmenler Günü Mesajı
254 views
23 Kasım 2020 - 17:41

“Öğretmenlerimiz geleceğin mimarı, fedakârlığın timsalidir”

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklama yaptı. 

Öğretmenlerin geleceğimizin mimarı, fedakârlığın ve sevginin timsali olduğunu vurgulayan Başkan Aşgın, “Bizleri yetiştirip, bugünlere gelmemizde emeği olan, ülkemizdeki tüm evlatların yetişmesinde emeği olan ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, görevi başında olan tüm öğretmenlerimize uzun ömürler ve başarı diliyorum.” dedi.

Öğretmenler gününün bir anma vesilesi olduğu kadar, öğretmenlere ve öğrencilere ait meselelerin ve genel olarak da eğitim – öğretime ait meselelerin konuşulduğu bir gün olduğunun altını çizen Başkan Aşgın, “Eğitimi, öğretimi, ilmi, tekniği, irfanı; öğrenciyi, öğretmeni kısaca insanı konuştuğumuz bir gün olması hasebiyle Öğretmenler Günü kıymetli bir gün. İnşallah, “Öğretmenler Günü’nde konuşulanlar bu ülkenin, bu şehrin, belediyemiz bünyesindeki eğitim kurumlarımız için hayırlı sonuçlara vesile olur.” dedi. 

Başkan Aşgın mesajını şu şekilde sürdürdü: “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan “Öğretmenlik dediğimizde aklımıza önce aşk gelir, sevda gelir, fedakârlık gelir. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bu ülkenin her coğrafyasında, bu ülkenin evlatları için gayret sarf eden, emek harcayan insanlar akla gelir. Onun için öğretmenliğin bir sevda boyutu vardır.” İfadelerini kullanmaktadır. Öğretmenlerimizin fedakâr çalışmaları, azim, gayret ve çabaları ile çok daha iyi bir Çorum, çok daha güzel bir Türkiye ve daha iyi bir gelecek en büyük güvencemizdir.” 

Başkan Aşgın, “Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, öğretmenlerimize çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin