ajans

BAŞKAN AŞGIN, MİLLET BAHÇESİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN AŞGIN, MİLLET BAHÇESİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
24 views
16 Mart 2023 - 20:33
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Spor Temalı Millet Bahçesi’nin inşaat çalışmalarını inceledi. Eski stadyum yerinde başlayan çalışmaları inceleyen Başkan Aşgın, spor alanları ve sosyal donatılarıyla Çorum’a yakışır bir millet bahçesi inşa edileceğini söyledi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan ihalenin ardından iş başı yapan yüklenici firma çalışmalara başladı. Proje, eski stadyum ve sentetik sahaların bulunduğu bölgede İki etap halinde yapılacak.
İnşaat alanındaki çalışmalarla ilgili bilgi alan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Kullanım ömrünü tamamlayan eski futbol sahalarının yerine belediye olarak yeni semt sahaları ve amatör futbol sahaları yaptıklarını, eski sahaların bulunduğu bölgeye de Çorum’a yakışır bir millet bahçesi inşa edileceğini ifade etti.
“Halkımıza güzel bir tesis kazandıracağız”
Spor temalı millet bahçesinin ihalesinin geçen ay Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapıldığını dile getiren Başkan Aşgın, yüklenici firmanın çalışmalara başladığını duyurdu. Başkan Aşgın “Burada muazzam bir spor temalı millet bahçemiz olacak. Tenis kortlarından yürüme yollarına, bisiklet yollarından kaykay pistine kadar muazzam bir millet bahçesini şehrimize kazandırmış olacağız. Proje çerçevesinde yaklaşık 35 bin metrekarelik bir alanda millet bahçesi yapılacak. Millet bahçesinin etrafında geniş yollar ve otopark alanları bulunacak. İkinci etapta ise yer altı otoparkı ve sosyal tesisleriyle birlikte güzel bir hizmeti halkımızla buluşturmuş olacağız” dedi.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin