ajans

BAŞINA YORGUN MERMİ İSABET EDEN 6 YAŞINDA Kİ BERKE SAVAŞINI KAYBETTİ

BAŞINA YORGUN MERMİ İSABET EDEN 6 YAŞINDA Kİ BERKE SAVAŞINI KAYBETTİ
62 views
05 Aralık 2022 - 8:01

Çorum’da yaklaşık 6,5 ay önce bir düğün sırasında başına isabet eden yorgun mermi nedeni ile ağır yaralanan 6 yaşındaki Berke D., yaşam savaşını kaybetti.

21 Mayıs’ta Ulukavak Mahallesi Özgürevler 43. Sokak’ta bir düğüm merasimi sırasında başına isabet eden yorgun mermi ile ağır yaralanan Berke D., Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, ardından da Ankara’ya sevk edilmişti.

Olayın ardından her hangi bir silah ele geçirilmemesi üzerine yapılan araştırmada, aynı gün Bayat mahallesi Bayat 1. Sokak’ta da bir düğün merasimi düzenlendiği tespit edilmiş, incelenen kamera kayıtları neticesinde 2’si yaşı küçük 27 şüpheli ve 287 kişinin ifadeleri doğrultusunda Çorum emniyet Müdürlüğü Olay Yeri ekiplerinin çalışma başlatıldı.

Düğün yerinde bulunan 5 bin 482 boş kovanın Samsun Kriminal Polis Laboratuvarında yapılan incelemesinde  verilen uzmanlık raporu ile A.A.’nın tabancasının Berke D.’nin başından çıkan mermi çekirdeği ile eşleştiği tespit edildi. Konu ile ilgili gözaltına alınan A.A., çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Ankara’da ki hastanede kafasındaki mermi ameliyatla çıkartılan ve  tedavisi yoğunbakımda devam eden Berke D., yaklaşık 6,5 aylık yaşam savaşını kaybetti.